Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg znany już od dobrych paru lat. Przez ten czas zyskał on dobrą sławę, a także rzesze wiernych klientek. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad skorzystaniem z takiej metody oczyszczania to zapraszamy do lektury.

Mikrodermabrazja – diamentowa, korundowa, oxybrazja

Mikrodermabrazja opiera się na zastosowaniu specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w głowicę. Może ona być diamentowa lub korundowa. Często wykorzystuje się również trzeci rodzaj nazwany oxybrazją. Ona skupia się na wykorzystaniu tlenu, a także soli fizjologicznej. Mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za stosunkowo łagodną i niepowodującą podrażnień. By tak się jednak stało, to kosmetyczka musi odpowiednio dobrać grubość ziaren. W przeciwnym razie może spowodować mocne podrażnienia. Tak więc do okolic oczu i nosa wykorzystywane są głowice z najmniejszymi ziarnami. Nieco większe stosuje się przy twarzy, a z kolei średnie nadają się do szyi i dekoltu. Największe ziarna wykorzystuje się przy mikrodermabrazji pleców. Tego rodzaju zabieg poleca się osobom, które mają skłonności do alergii i występuje u nich zwiększone ryzyko podrażnień. Z kolei głowice korundowe są silniejsze i zdecydowanie intensywniej oddziałują na naskórek. W związku z czym stosuje się je przy walce z zaskórnikami, wągrami, bliznami potrądzikowymi, a także przebarwieniami. Wspominana już oxybrazja sprawdzi się z kolei u osób zmagających się z łojotokiem lub stanami zapalnymi skóry. Wszystko przez to, że tlen skutecznie zabija bakterie odpowiadające za trądzik, a sól fizjologiczna łagodząco wpływa na stany zapalne.

Mikrodermabrazja – przebieg

Zabieg mikrodermabrazji w każdym z salonów powinien wyglądać tak samo. Wszystko rozpoczyna się od oczyszczania. Kosmetyczka np. z http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/ dokładnie zmywa makijaż (jeśli mikrodermabrazja będzie dotyczyła twarzy), następnie usuwa również sebum, pot i inne zanieczyszczenia, które zbierają się na skórze w ciągu całego dnia. Następnie skóra musi zostać poddana ocenie. Na jej podstawie osoba przeprowadzająca zabieg stwierdzi, którą odmianę mikrodermabrazji najlepiej będzie zastosować. Dopiero wówczas można przystąpić do części właściwej czyli ścierania martwego naskórka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here