kosmetyki
fot. pexels.com

Coraz większa świadomość zdrowia skóry i w ogóle całego organizmu człowieka, jak i odpowiedzialność względem planety sprawia, że ludzie chętniej sięgają po kosmetyki wegańskie i cruelty-free. Dowiedz się, jak prawidłowo wybrać tego typu kosmetyki, aby mieć pewność, że naprawdę są takie, za jakie się podają!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/kosmetyki-cruelty-free-co-to-znaczy/

Uważaj na podróbki

Niestety wiele firm wykorzystuje fakt, że ludzie są coraz bardziej świadomi tego, w jaki sposób produkowane są kosmetyki oraz jaki ma to wpływ nie tylko na zdrowie człowieka, ale i jakość planety. Mowa tutaj o produktach, które testuje się na zwierzętach i zawierają sztuczne składniki. Tutaj cierpią zarówno zwierzątka, jak i zdrowie człowieka. Dodatkowo ogromny wpływ ma to na planetę, która jest zaśmiecana plastikiem i szkodliwymi substancjami. Z tego względu, firmy kosmetyczne produkują kosmetyki i wypuszczają je na rynek pod hasłami, że są to kosmetyki wegańskie oraz cruelty-free, a wcale tak nie jest.

Kosmetyki cruelty-free i wegańskie

Kosmetyki cruelty-free to inaczej kosmetyki, które na żadnym etapie produkcji nie były testowane na zwierzętach. Niestety taka informacja i hasło znajdujące się na przodzie opakowania produktu nie oznacza, że kosmetyk naprawdę nie był testowany na zwierzętach. Są firmy, które zamieszczają taką informację tylko i wyłącznie dla chwytu marketingowego, aby ktoś pośpiesznie zerkając na opakowanie i zobacząc taką nazwę – wziął produkt wierząc, że rzeczywiście jest cruelty-free. Za takie kosmetyki można też liczyć sobie większą kwotę, więc firmy chętnie wykorzystują takie działania.

To jednak nie wszystko. By mieć pewność, że kosmetyk jest cruelty-free powinien on mieć taką samą informację z tyłu opakowania, a dodatkowo wskazaną nazwę labolatorium, które posiada certyfikat, że dane kosmetyki (lub kosmetyki w ogóle) nie są tam testowane na zwierzętach.

Jeśli natomiast chodzi o kosmetyki wegańskie, to jedyną możliwością, aby sprawdzić czy naprawdę nie mają składników odzwierzęcych jest dokładna analiza składu. Należy też pamiętać, że kosmetyki cruelty-free nie muszą być zawsze wegańskie i na odwrót, dlatego oba te aspekty należy analizować odrębnie.

Przeczytaj też: http://www.nowiliderzy.pl/jpk-i-inne-kwestie-formalne-o-jakich-powinien-wiedziec-poczatkujacy-przedsiebiorca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here