napoje

Nadmierne spożywanie napojów gazowanych, które są słodzone nie tylko niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, ale również utrudnia zrzucenie zbędnych nam kilogramów. Dużo osób nie wie ale takie napoje tak samo jak alkohol czy nikotyna są w stanie nas uzależnić. Rekordzistą w tej dziedzinie, okazał się mężczyzna, który pił średnio 2-3 l Coca-Coli, każdego dnia przez 30 lat. Jak się domyślasz nie skończyło się to dla niego dobrze. Warto więc odstawić takie napoje. Nie jest to jednak łatwe. W jakiś sposób z nich zrezygnować? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/slodzone-napoje/

Jak zrezygnować z niezdrowych napojów? 

Pierwszym krokiem do walki z jakimkolwiek uzależnieniem jest szczerość oraz Przyznanie się przed samym sobą do tego że jest się uzależnionym Niestety większość osób ma z tym problem i ucieka się do wymówek wiele innych problem po prostu Bagatelizuje i uważa że piję na przykład coca-colę przez to że lubi jej smak jednak jak się okazuje regularne picie wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie oraz do tego wszystkiego jest nieopłacalne. 

Nieopłacalne niszczenie swojego zdrowia

Jak już wcześniej było wspomniane picie takich napojów jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Dodatkowo butelka coca-coli kosztuje około 5 zł, więc jeżeli pijesz jedną dziennie to przez tydzień wydasz na to 35 zł, miesięcznie 1050 zł, rocznie 12600 zł. Są to nieprawdę duże pieniądze, które nie są warte ceny zdrowia. 

Jak zrezygnować z picia słodkich napojów gazowych? 

Kiedy odstawisz picie napojów, musisz być przygotowany na kilka niekoniecznie przyjemnych. Do jednych z takich czynności należy m.in. częste oddawanie moczu. Nie zrażaj się jednak, ponieważ później z czasem będzie się polepszać. Możesz jeśli nie udaje Ci się od razu skończyć z nałogiem. Wprowadzać go stopniowo. Pij na początku 1 puszkę Coli dziennie, z czasem zamień to na 1-2 puszki tygodniowo. Po upływie jakiegoś czasu nawet nie zauważysz, że przestajesz mieć na nią ochotę.

Zobacz też: http://www.developersi.pl/woliera-dla-kota-jak-zrobic-ja-samemu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here