Korzyści zdrowotne z pływania

Woda kojarzy nam się z odpoczynkiem, relaksem i przede wszystkim porą roku jaką jest lato. Dzieci i dorośli uwielbiają spędzać czas pluskając się w jeziorze, morzu i basenie. Jest to pewna forma aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Być może niewielu zdaje sobie sprawę, jaki wpływ na nasze ciało, umysł i samopoczucie ma godzinny trening pływacki. Z tego powodu warto zapisać swoje dziecko już w pierwszym latach życia na zdobywanie umiejętności pływania. Szkoły pływackie oferują zajęcia już dla dzieciaków, które skończyły pół roku. Przeczytaj treść artykułu, aby dowiedzieć się, dlaczego to właśnie pływanie będzie dobrym wyborem na sport.

Ile kalorii spalamy na basenie? Odpowiedź Cię zaskoczy!

Czy przepłynięcie kilkunastu długości basenu znacznie przybliży nas do zrzucenia kilku kilogramów? Ćwiczenia na basenie świetnie wspierają odchudzanie. Treningi 2-3 razy w tygodniu pomogą spalić kilkaset kalorii w ciągu jednej godziny. Dodatkowo wizyta w saunie jeszcze bardziej przyspieszy cały proces. Kluczem do sukcesu są energiczne zajęcia, dzięki którym nasza sylwetka będzie wyglądała znacznie lepiej już po kilkunastu wizytach na basenie. Dzięki pływaniu tracimy większą ilość energii, która potrzebna jest do pływania. Więcej o korzyściach przeczytasz pod tym linkiem – Co daje pływanie?

Poprawia budowę mięśni, wytrzymałość i redukuje stres

Od dawna wiadomo, że pływanie jest treningiem aerobowym. Angażuje w ten sposób wszystkie grupy mięśni w naszym ciele. Nie bez powodu pływaków uważa się za mocnych fizycznie i kondycyjnie osoby. Podczas pływania zwiększa się pojemność płuc. Regularna aktywność fizyczna wydłuża nasze życie, a samo pływanie pobudza krążenie i pracę serca. W wodzie człowiek czuje się lekko i zrelaksowany. Ma to wpływ na jego samopoczucie. Solidna dawka treningu pozwala na lepszy i bardziej wartościowy sen. To jedne z najważniejszych zalet, które daje pływanie dla człowieka. Zaleca się, aby przeprowadzać trening 2 lub 3 razy w tygodniu. W tym celu warto stopniowo podnosić sobie poprzeczkę i zacząć od 20 minutowych sesji, aż w końcu dojść do tych, które będą trwały godzinę.

Pływanie a inne dyscypliny. Dlaczego lepiej zapisać dziecko na basen?

Każdy sport niesie ze sobą korzyści. Dla dzieci najważniejsze jest, aby spędzały mniej czasu przed komputerem lub telefonem i zaczęły wychodzić na dwór z rówieśnikami. Rodzice dobrą zabawę zapewnią dziecku również na basenie. Nauka pływania dla dzieci Warszawa jest procesem, ale nie tak długim, jak nauka gry w piłkę nożną, ręczną czy siatkówkę. W pływaniu szybciej człowiek jest w stanie osiągnąć sukces, niż podczas żmudnych treningów piłkarskich. Oczywiście, dzieci nie należy zmuszać do pływania, a jedynie wskazać kierunek rozwoju. Zajęcia od najmłodszych lat na basenie, pozwolą rozwinąć ciało i ukształtować sylwetkę młodej osoby, gdzie będzie to miało wpływ w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here