Kwas hialuronowy – co powinnaś o nim wiedzieć?

Kwas hialuronowy to jeden z bardziej rozpoznawalnych składników wielu kremów, czy specjalistycznych ampułek. Dlaczego jego obecność w produktach jest tak istotna? Sprawdzamy jakie są najważniejsze informacje na temat tej substancji.

Kwas hialuronowy – jakie są jego właściwości?

Kwas hialuronowy to substancja posiadająca właściwości łączenia włókien kolagenowych, a także wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, nawilżona, a także wyraźnie odżywiona. To nie wszystko, bowiem opisywany kwas potrafi również łagodzić powstałe stany zapalne. Niestety z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniejsze ilości tego składnika. Efektem tego jest między innymi powstawanie zmarszczek. Na szczęście medycyna estetyczna zna sposoby, by wprowadzić go do skóry.

Kwas hialuronowy – jakie ma zastosowanie?

Substancję tą wykorzystuje się przede wszystkim do likwidacji zmarszczek i wszelkiego rodzaju bruzd skórnych. Co więcej dzięki niemu można podnieść owal twarzy, a także ujędrnić. Stosuje się go także do wymodelowania, czy też powiększenia ust. Kwas hialuronowy potrafi również stworzyć na skórze film ochronny, który zapobiega utratom wilgoci. Ciekawostką jest fakt, iż kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem powłoki łzowej. W związku z czym jest pomocny w walce z dolegliwościami narządów wzroku np. zespołem suchego oka.

Gdzie znajdziemy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej występujących składników kremów, a także różnego rodzaju serum stosowanych w codziennej pielęgnacji. Mimo to eksperci twierdzą, że najlepsze działanie ma on gdy jest wprowadzany bezpośrednio pod skórę. Takie zdanie można wyjaśnić chemiczną stroną kwasu. Mianowicie jego cząsteczki są zbyt duże, by swobodnie mogły przenikać w głębsze warstwy skóry przy nakładaniu zewnętrznym. Jak to zwykle bywa, metod aplikacji jest więcej niż jedna. Mowa tutaj chociażby o tabletkach zawierających kwas hialuronowy. Teoretycznie efekty terapii mają być dłuższe od wstrzykiwania kwasu. Niestety nie ma tutaj mowy o efekcie natychmiastowym dawanym przez wspomniane podanie podskórne. Ważnym jednak jest to, by zachować szczególną ostrożność przy aplikacji. Najlepiej jest powierzyć ją doświadczonemu personelowi salonów kosmetycznych takich jak https://wspanialecialo.pl/. Tam profesjonalista sprawdzi potrzeby skóry i dobierze odpowiednią metodę aplikacji kwasu hialuronowego. Podpowie także jak prawidłowo dbać o skórę, by efekt kuracji utrzymał się dłużej. Pamiętać jednak należy, by takiej osobie powiedzieć o wszystkich możliwych przeciwwskazaniach do zastosowania kwasu. Do nich należy między innymi ciąża i okres karmienia piersią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here