Najskuteczniejsze ćwiczenia barki.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna zdrowo oraz ,,czysto” jeść. Ponadto ludzie coraz chętniej uprawiają przeróżne aktywności sportowe. Może to być bieganie na świeżym powietrzu, pływanie, jazda na rolkach, jazda na rowerze bądź też jazda konna, uprawianie gimnastyki w zaciszu własnego domu, mieszkania lub ogrodu oraz wiele innych. Bardzo popularnym rozwiązaniem zarówno dla panów jak i pań w obecnych czasach staje się także siłownia. Coraz częściej chcemy uzyskać efekt zdrowej, lekko umięśnionej oraz wysportowanej sylwetki i w tym celu wykupujemy karnet do pobliskiej siłowni. Wiele z nich oferuje nowo przybyłym osobom, które dopiero zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki w siłowni oraz fitness clubie fachową pomoc i doradztwo ze strony profesjonalnej kadry pracowniczej zatrudnionej w każdej siłowni. Są zwykle wykwalifikowani trenerzy personalni, absolwenci kierunków takich jak wychowanie fizyczne, rehabilitacja, dietetyka oraz pokrewnych, dlatego chętnie wytłumaczą oni podstawowe oraz elementarne zasady dotyczące treningów siłowych oraz tego jak należy się odżywiać przed oraz po treningu. Możemy także śmiało pytać pracowników zatrudnionych w siłowni do której uczęszczamy o to jak korzystać z poszczególnych maszyn oraz sprzętów dostępnych dla ćwiczących, a także o to czy poprawnie wykonujemy poszczególne ćwiczenia. Zadaniem pracowników siłowni jest także czuwanie nad bezpieczeństwem ćwiczących w niej osób oraz minimalizacja powstawania u nich wszelkiego rodzaju uszkodzeń i urazów oraz kontuzji. Nie powinniśmy nigdy wstydzić się prosić o pomoc oraz poradę bowiem od tego zależą nie tylko efekty naszych treningów, ale także nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
Obecnie większość osób trenujących na siłowni ćwiczy poszczególne partie mięśniowe podzielone na określone etapy i wykonywane w wyznaczone dni. Wszystko zależy od tego ile razy w tygodniu możemy sobie pozwolić na trening. Jeżeli mamy do dyspozycji dwa dni to bardzo często wykonujemy jednego dnia trening górnych partii ciała , a następnego dnia pracujemy nad partiami dolnymi. Do dolnych partii ciała zaliczamy nogi, pośladki oraz dolny odcinek pleców, z kolei górne partie to ramiona – biceps oraz triceps, barki, góra pleców oraz klatka piersiowa. Ćwicząc częściej niż dwa razy w tygodniu możemy podzielić to na więcej treningów i jeszcze lepiej skupić się na danej partii mięśniowej ćwicząc na przykład same nogi i pośladki podczas jednego treningu, triceps oraz plecy przy kolejnym, biceps wraz z klatką piersiową następnym razem oraz jeden osobny trening poświęcić ćwiczeniom na barki. Pięknie zarysowane barki to obecnie jedna z najbardziej popularnych i pożądanych części ciała nie tylko u mężczyzn, ale także i przedstawicielek płci pięknej. Obecnie nie wyobrażamy sobie pięknej i atletycznej sylwetki bez pięknie zarysowanych oraz silnych barków. Ćwiczenia na barki siłownia to miejsce, w którym znajdziemy odpowiedni sprzęt do wykonania pełnowartościowego i efektywnego treningu barków. Skuteczne ćwiczenia na barki siłownia w tym zakresie oferuje nam wiele maszyn oraz wolne ciężary – takie jak hantle o różnej ciężkości i wielkości oraz sztangi z możliwością regulowania obciążenia. W dodatku ćwiczenia na grupę mięśniową jaką stanowią barki możemy także efektywnie wykonywać z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, na przykład pompki oraz podciągania się na drążku lub specjalnej ławeczce. Ćwiczenia na barki możemy również wykonywać z powodzeniem przy użyciu taśm trx oraz gum oporowych o różnym stopniu oporu dających podobne efekty do ćwiczeń z wolnymi ciężarami przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka urazów oraz kontuzji. Ćwiczenia na barki siłownia pozwala nam w łatwy i bezpieczny sposób wykonywać ćwiczenia, które bardzo szybko i skutecznie wzmocnia oraz wyrzeźbią mięśnie naszych barków. Najpopularniejsze z nich to tak zwane ,, military press” czyli unoszenie hantli ponad głowę – wykonywane podczas siadu na ławce do ćwiczeń. Możemy ławeczkę także z powodzeniem zastąpić piłka do ćwiczeń. Ćwiczenie to należy wykonywać w kilku seriach po kilkanaście powtórzeń, na przykład dobre efekty przyniesie nam wykonywanie czterech serii po piętnaście powtórzeń z efektywnym zwiększaniem ciężaru naszych hantli przy kolejnych seriach oraz zmniejszaniem ilości powtórzeń w takim przypadku do kilku.
Kolejne bardzo efektywne ćwiczenie na grupę mięśniową jaką są barki to unoszenie sztangi ponad głowę stojąc. Tuta także należy się kierować podobną ilością serii, powtórzeń oraz obciążenia jak podczas wykonywania ćwiczenia ,, military press”. Bardzo dobre efekty dla osób chcących uzyskać piękne i umięśnione barki są także wszystkie ćwiczenie polegające na unoszeniu wyprostowanych rąk do przodu oraz do boków z obciążeniem. Dobrę informacją dla osób chcących cieszyć się piękną, szczupła oraz zgrabną sylwetką, a jednocześnie nie mających możliwości ćwiczenia w siłowni jest zastosowanie wspomnianych wcześniej gum oraz taśm oporowych bądź też taśm trx. Dzięki nim możemy wykonać bardzo intensywny i pełnowartościowy trening właściwie w każdych warunkach- w zaciszu własnego domu, na wakacjach czy też w terenie. Wszystkie ćwiczenia na barki siłownia z użyciem ciężarów oraz maszyn możemy tak modyfikować że będziemy w stanie wykonać je z zastosowaniem zestawu gum lub taśm, który nie zajmuje wiele miejsca i możemy zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie. W dodatku nie jest on tak kosztowny jak zestaw hantli i obciążenia gdybyśmy chcieli urządzić sobie we własnym domu lub mieszkaniu specjalny kącik w postaci mini siłowni i zakupić w tym celu odpowiedni sprzęt.
Jeżeli wciąż nie mamy pewności czy wykonywane przez nas ćwiczenia na barki są robione w sposób prawidłowy oraz bezpieczny zawsze możemy skorzystać z fachowej pomocy trenera personalnego, który krok po kroku wytłumaczy nam zasady wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Ponadto jeżeli nie mamy pieniędzy na skorzystanie z oferty trenera personalnego to w wyszukiwarkę internetową wystarczy wpisać frazę typu: ćwiczenia na barki siłownia i pojawi nam się mnóstwo fachowych porad oraz filmów instruktażowych do poszczególnych ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here