nieszczelne jelita
fot. pexels.com

Nieszczelność jelit to bardzo powszechny i poważny problem, który niestety z niewiedzy wiele osób bagatelizuje lub w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Dowiedz się dlaczego warto przyjrzeć się jelitom pod kątem ich nieszczelności, czyli jakie są skutki takiego problemu, po czym go poznać i jak zadbać o jelita, aby pozbyć się nieszczelności!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/kolonizatorzy-w-jelitach-jak-wspomoc-mikrobiote-jelitowa/

Co to znaczy, że jelita są nieszczelne i jak to rozpoznać?

Nieszczelność jelit bardzo często pojawia się wskutek nadmiernego stresu lub antybiotykoterapii. Nieracjonalne odżywianie również ma wpływ na to, że jelita stają się nieszczelne. Jeśli chodzi o objawy, które mogą świadczyć o tym, że borykasz się z nieszczelnością jelit to są one bardzo różnorodne i u każdego inne. Jednymi z najczęściej występujących objawów są zdecydowanie wzdęcia brzucha, bóle i problemy z niestrawnością. Te objawy jednak pojawiają się również u osób, które nie mają problemu z jelitami, więc trzeba do nich podchodzić z dystansem. Wśród innych objawów są np. zaparcia, biegunki, alergie, nietolerancje pokarmowe.

Skutki nieszczelnych jelit

Problem nieszczelnych jelit ma wiele skutków ubocznych. Z jednej strony tymi skutkami ubocznymi są objawy świadczące o tym problemie, czyli zaparcia, biegunka, wzdęcia, bóle brzucha itp. Mimo, że są to niekomfortowe objawy (a jednocześnie skutki), to nie jest to koniec problemu. Nieszczelność jelit może przełożyć się – i najczęściej tak się dzieje – na wiele innych problemów zdrowotnych. Wynika to stąd, że jelita są drugim mózgiem naszego całego organizmu i to właśnie od nich zaczyna się wiele problemów. Głównymi skutkami są m.in. pogłębione nietolerancje pokarmowe, które mają naprawdę poważne skutki.

Jak leczyć nieszczelność jelit?

Leczenie nieszczelnych jelit jest o tyle skomplikowane, o ile ten problem był zaniedbany i się rozwijał. Jeśli natomiast problem został szybko zdiagnozowany to wcale tak dużo nie potrzeba, aby to naprawić. Ważne jest jednak, aby proces leczenia odbyć z lekarzem specjalistą. Czasem nieszczelność jelit można naprawić dietą, a czasem wymagane są specjalistyczne środki.

Przeczytaj też: http://www.silvanspa.pl/superfoods-w-kosmetykach-co-daja-jakie-maja-zalety-i-korzysci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here