Przed treningiem można zjeść owsiankę
fot. Pixabay.com

Jeśli podchodzimy poważnie do kwestii aktywność fizycznej oraz utrzymania właściwej dla nas kondycji, warto przed treningiem przygotować swój organizm nie tylko rozgrzewką. Równie istotne będą dla niego kwestie energii, spożywanej wraz z posiłkiem. Co więc jeść, aby trenować wydajnie? Podpowiadamy poniżej.

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/co-jesc-przed-treningiem/

Posiłek przedtreningowy – kiedy jeść?

Na początku zaczniemy od tego, że na nasze zdrowie i ogólną kondycję organizmu ma wpływ nie tylko to, co spożywamy tuż przed treningiem, ale to, co jemy na co dzień. Jeśli więc nasza dieta jest zdrowa, zrównoważona i zawiera odpowiednią ilość kalorii, możemy liczyć na sukces. Jeśli jeszcze dodatkowo wesprzemy się odpowiednim posiłkiem na kilka godzin przed podjęciem aktywności fizycznej, nasz organizm się nam za to odwdzięczy.

Kiedy więc powinniśmy jeść posiłki przed treningami? Optymalny czas to około 2-3 godziny przed ćwiczeniami. Nie należy podejmować wysiłku, będąc głodnym. Wówczas szybko dopadnie nas zmęczenie, a my nie będziemy w stanie zrealizować treningowych celów. Nie przygotowaliśmy organizmu na taki wysiłek, nie dostarczyliśmy mu odpowiedniej energii wraz z posiłkiem, siłą rzeczy, nie będzie on w stanie sprostać naszym wymaganiom.

Nie należy również rozpoczynać ćwiczeń, kiedy jesteśmy najedzeni. Wówczas czujemy się ociężali i zmęczeni, jeszcze przed wykonywaniem ćwiczeń. Nasz organizm skupia swój wysiłek na tym, aby strawić zjedzony posiłek, a nie na tym, aby efektywnie wykonywać ćwiczenia.

Posiłek przedtreningowy – co jeść?

Przed treningiem i podjęciem aktywności fizycznej powinniśmy przede wszystkim sięgać po węglowodany o niskim indeksie glikemicznym. To one sprawiają, że glukoza do krwiobiegu jest wyrzucana wolniej i wolniej uwalniana. Dzięki temu starcza nam energii na dłużej i później dopada nas zmęczenie. Jeśli jeszcze węglowodany połączymy z białkami i zdrowymi tłuszczami, możemy liczyć na to, że nasz organizm przez cały trening będzie pracował na podobnej wydolności, a my zdołamy zrealizować treningowe plany.

Wśród posiłków, które warto spożywać przed ćwiczeniami, można wymienić pieczywo pełnoziarniste z kurczakiem lub rybą, serem czy też masłem orzechowym i sałatką, spaghetti z sosem pomidorowym, serem i warzywami, kurczaka z ryżem i sałatką, jogurt z płatkami owsianymi czy też duszonego kurczaka z warzywami i ziemniakami.

Zobacz też: http://www.witalnamama.pl/co-sie-dzieje-w-naszym-ciele-gdy-sie-meczymy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here