ciąża praca
fot. pexels.com

Mówi się, że ciąża to nie choroba i można pracować. Niemniej jednak każda kobieta ma różne objawy i w różny sposób je przechodzi. Nie można planować niczego do przodu, dopóki nie będziemy znać możliwości swojego organizmu.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/ciaza-a-praca/

Praca

Wszystko zależy od tego, w którym tygodniu ciąży jesteś i jak się czujesz, wówczas możesz nie brać zwolnienia lekarskiego i dalej chodzić do pracy, jeśli nie obciąża cię ona zbytnio fizycznie.

Pamiętaj, że będąc w ciąży musisz myśleć nie tylko o sobie, ale również o maleństwie, które masz w swoim brzuchu. Nie każda praca będzie odpowiednim zajęciem dla kobiety w ciąży.

Jeśli pracujesz fizycznie, pakując towar na magazynie, niewskazanym jest, abyś przez 8 czy 10 godzin dziennie biegała i dźwigała różne przedmioty. Przy takiej pracy lepiej wcześniej dogadaj się ze swoimi przełożonymi lub udaj się na zwolnienie lekarskie, by nie doprowadzić do zagrożenia ciąży.

Jaki rodzaj pracy w ciąży?

Najlepsze są zajęcia, w których nie męczysz się zbytnio fizycznie. Praca za biurkiem będzie odpowiednią dla kobiety w ciąży, ponieważ nie obciąża za mocno jej organizmu. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak się czujesz.

Jeśli cierpisz na mdłości w ciągu dnia, w pierwszym trymestrze, możesz iść na zwolnienie lekarskie. Nie musisz chodzić do pracy, jeśli wiesz, że będziesz się źle czuła. Jest to wysoce niewskazane. Dodatkowo, ważne jest, abyś miała komfortowe warunki.

Niektórzy pracodawcy, chcąc wyjść naprzeciw kobietom w ciąży, godzą się na to, by wykonywały swoją pracę krócej, np.: po 6 godzin dziennie lub w domowym otoczeniu, na tzw. Home office. To bardzo dobre rozwiązania dla każdej kobiety w ciąży, która nie musi się martwić napadem mdłości lub złego humoru, w wyniku uderzenia hormonów.

Praca fizyczna jest wysoce niewskazana. Nie powinnaś dźwigać ani zbytnio się przemęczać. Lepiej nie podejmuj się pracy ponad swoje siły, bo możesz doprowadzić do zagrożenia ciąży!

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/poznam-plec-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here