Wiele badań i obserwacji (przede wszystkim z obszaru Włoch) sugeruje wnioski, iż niedobory witaminy D mogą mieć wpływ na problemy z potencją i zdolnością do seksualnej aktywności. Tylko 20 procent osób mierzących się z problemami z erekcją oraz libido ma właściwe stężenie wymienionej witaminy we krwi. Co jeszcze ciekawsze, im bardziej dotkliwe i poważniejsze symptomy seksualnych zaburzeń, tym mniejsze stężenie witaminy D. Czy brak witaminy D może spowodować impotencję? Jak to tak naprawdę wygląda?
Niedobory witaminy D a możliwość wystąpienia impotencji
Nie zostało jeszcze ustalone, z jakich przyczyn witamina D ma tak silne oddziaływanie na erekcję. Ciągle powraca ważne pytanie czy niedobór witaminy D, może spowodować impotencję? Jednym spośród rozwiązań takiej zagadki będzie zjawisko tak zwanej antyoksydacji, która jest przyczyną zapalnych stanów w ludzkim organizmie i powikłań pod postacią seksualnych zaburzeń. Tak dokładnie chodzi tutaj o zwiększanie ilości wolnych rodników, które przyczyniają się bezpośrednio do ograniczenia tlenku azotu będącego niezbędnym składnikiem do powstawania erekcji. Jego obecność sprawi, iż krwionośne naczynia mogą się rozluźniać, dzięki temu krew ma szansę przepływać w większej ilości, wywołując dzięki temu erekcję. Bez udziału tlenku azotu, naczynia nie będą stymulowane we właściwy sposób i nie ma możliwości występowania erekcji.
Witamina D w naszym organizmie jest niejako wyławiana z cholesterolu, dzięki oddziaływaniu słonecznego światła na powierzchnię skóry. Celem uzyskiwania właściwego stężenia witaminy D w ciągu doby, trzeba się wystawiać na działanie słońca na minimum 30 minut. Jeżeli z jakiejś przyczyny nie ma takiej możliwości, warto będzie wdrożyć właściwą suplementację.
Metody suplementacji witaminą D
Niedobór witaminy D według wybranych testo, zwiększa ryzyko występowania zaburzeń erekcji o prawie 40 procent. Związane jest to nie tylko z odpowiednią pracą układu krążenia, ale i obniżonym wytwarzaniem testosteronu przez nasz organizm. Mamy tutaj również do czynienia ze wspomnianymi już wyżej wolnymi rodnikami, jak i ograniczeniem produkcji tlenku azotu. Konsekwencje mogą być znacznie dalej idące – do zaburzeń pracy serca i raka prostaty włącznie. Jak zatem suplementować i uzupełniać niedobory witaminy D? Na samym początku trzeba będzie wygospodarować nieco czasu na pobyt na słońcu i wystawiać się na działanie promieni UV. W dalszej kolejności winniśmy sięgać po suplementy diety, jak i jeść większą ilość ryb, nabiału i produktów zawierających jaja.
Jakie jeszcze witaminy należy suplementować?
Witaminy z grupy B
Najistotniejszą rolę w zakresie walki z problemami z erekcją, odgrywać będą witaminy należące do grupy B, które stanowią nierzadko składnik suplementów na poprawę potencji. Witamina B1, B2, jak i witaminy B3 oraz PP, rozszerzają naczynia w układzie krążenia i mają pozytywny wpływ na ich stan, dzięki czemu mogą poprawić ogólne ukrwienie organizmu. Warto tutaj podkreślić, iż witamina B1 ma także działanie pobudzające na produkowanie hormonów płciowych, zaś jej niedobory mogą poskutkować nawet hipogonadyzmem i bezpłodnością. Źródło tej witaminy stanowi wątróbka, ryby, orzechy, szparagi, fasola i groch, wieprzowina czy też pełne ziarno. Witamina B2 zaś ma korzystny wpływ na działanie układu nerwowego oraz przekazywanie nerwowych sygnałów. Ryboflawinę znajdziemy w brokułach, chudym serze, migdałach i w bananach. Witamina B3 wpływa zaś na poprawę kondycji układu nerwowego i naczyń krwionośnych.
Witamina E
Witamina E wpływa na leczenie bezpłodności męskiej – działa wspomagająco na układ krążenia, jak i wpływa korzystnie na produkcję hormonów. Poza tym, jest ona naturalnym przeciwutleniaczem, który uniemożliwia zniszczenie komórek organizmu przez wolne rodniki, jak i prowadzi do wzmocnienia naczyń krwionośnych. Witaminę E, można znaleźć między innymi w kiełkach warzyw, marchwi, orzechach, migdałach, jajkach, pestkach dyni, margarynie i olejach.
Więcej informacji dostępnych na stronie: https://www.aptekakamagra.pl