Plamy na twarzy

Przebarwienia pojawiają się na skórze na skutek różnych zmian zachodzących w ludzkim organizmie. Mają one nieregularny kształt, a także różne kształty. Ich kolor odbiega od naturalnego odcienia skóry. To właśnie te cechy sprawiają, że większość osób chce jak najszybciej usunąć plamy z twarzy.

Plamy na twarzy – przyczyny powstawania

Przebarwienia powstają na skórze z różnych przyczyn. Przyjęto podział na te genetyczne, barwnikowe, pozapalne i hormonalne. Wszystkie one mogą pojawić się zarówno na twarzy jak i ramionach, dekolcie czy dłoniach. Najczęściej plamy na twarzy pojawiają się gdy gospodarka hormonalna zaczyna nieprawidłowo funkcjonować, a także po zbytniej ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych. Niekiedy pojawiają się one także na skutek przyjmowania leków lub spożywania ziół. Przebarwienia mogą być także efektem przebytych chorób. Do nich z całą pewnością należy ospa wietrzna i trądzik. Sporo kobiet dowiaduje się czym są przebarwienia w drugiej połowie ciąży. Wówczas zachodzi w ich organizmie wiele zmian, które sprzyjają powstawaniu niedoskonałości.

Plamy na twarzy – specjalistyczne zabiegi ich likwidacji

Przebarwienia można próbować usunąć w domowym zaciszu przy pomocy dostępnych w drogeriach kosmetyków. Niestety w wielu przypadkach nie będą to zabiegi tak skuteczne jak te wykonane w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym typu https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/oczyszczanie-twarzy/. Przede wszystkim różnica polega na tym, że kosmetyczka dokładnie przyjrzy się skórze, weźmie pod uwagę różne aspekty, które wpłyną na wybór rodzaju kuracji. Na jaki zabieg można się wówczas zdecydować? W ofercie profesjonalnych salonów będą między innymi: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, peeling chemiczny, laseroterapia. Ten pierwszy polega na wykorzystaniu ultradźwięków połączonych z cienką warstwą wody. Takie działanie powoduje rozbicie warstwy rogowej znajdującej się na skórze. Z kolei mikrodermabrazja i peeling chemiczny powodują złuszczanie naskórka. Laseroterapia natomiast wykorzystuje wiązkę światła, która odpowiednio skierowana powoduje usuwanie przebarwień.

Plamy na twarzy – przeciwwskazania do wykonania zabiegów

Niestety zabiegu likwidacji plam na twarzy czy innych częściach ciała nie mogą podjąć kobiety będące w ciąży, osoby cierpiące na cukrzycę, a także te z obniżoną odpornością organizmu. Warto również zaznaczyć, że przeciwwskazaniem są również stany zapalne skóry i oparzenia. Większość z wymienionych powyżej zabiegów nie może być wykonywana bezpośrednio po innych zabiegach kosmetycznych jak np. peeling ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here