Co na kaszel u dzieci

Kaszel to bardzo powszechny problem nie tylko ludzi dorosłych, ale też dzieci. Najczęściej spowodowany jest przez przeziębienie oraz infekcje. W aptekach dostępne są sprawdzone leki na kaszel u dzieci. Warto dowiedzieć się, jaki preparat będzie najlepszy na kaszel.

Leki na kaszel u dzieci – jakie wybrać?

Okazuje się, że kaszel jest jednym z najczęstszych objawów  chorobowych u dzieci i może mieć różne przyczyny, takie jak infekcje wirusowe, zapalenie oskrzeli, astma, alergie, choroby serca lub płuc, a nawet reakcje na środki chemiczne w powietrzu. Co ważne, przy lekkim kaszlu u pociechy, który nie jest związany z poważniejszymi chorobami, można spróbować łagodzić objawy w domu. W przypadku niemowląt warto pamiętać, że kaszel jest zwykle objawem infekcji wirusowej i zazwyczaj mija samodzielnie w ciągu kilku dni. Można zastosować parę sprawdzonych i prostych sposobów, aby pomóc dziecku łagodzić objawy kaszlu. Specjaliści zalecają przede wszystkim wzmożone nawodnienie. Rodzic powinien upewnić się, iż jego dziecko pije dużo płynów, takich jak woda, herbata z miodem, sok z cytryny lub woda z cytryną. Warto też zadbać o wilgotne powietrze. Jak się okazuje, wilgotność pomaga złagodzić suchy kaszel. Można zastosować nawilżacz powietrza lub skorzystać z ciepłej kąpieli z dodatkiem olejków eterycznych. Do tego warto postawić na inhalacje. W praktyce jest tak, że pomagają one w udrażnianiu dróg oddechowych i złagodzeniu kaszlu. Można zastosować inhalacje z solą fizjologiczną, inhalacje z olejkami eterycznymi lub inhalacje na bazie ziół. Cenne okazują się również leki przeciwkaszlowe lub mukolityczne mogą pomóc w łagodzeniu objawów kaszlu, ale należy pamiętać, że nie są one zawsze odpowiednie dla dzieci i należy je stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli mowa natomiast o przypadkach cięższego kaszlu trwającego dłużej niż kilka dni lub jest związany z innymi objawami chorobowymi, takimi jak gorączka, duszność, ból w klatce piersiowej, należy skonsultować się z pediatrą. Lekarz może zlecić badania diagnostyczne, takie jak zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, badanie krwi lub testy alergiczne, aby zdiagnozować przyczynę kaszlu i dobrać odpowiednie leczenie.

Leki na katar u dzieci – jakie wybrać?

Leki na katar u dziecka dostępne są w każdej aptece. Powinny być one dobierane zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty, a ich wybór zależy od wieku dziecka, przyczyny kataru oraz innych chorób lub schorzeń, które może mieć dziecko. W przypadku, kiedy katar u dziecka jest spowodowany infekcją wirusową, zazwyczaj samoistnie ustępuje w ciągu kilku dni, a leki mają za zadanie jedynie złagodzić objawy. Często kupowane są krople bądź  spray do nosa z solą fizjologiczną –  takie preparaty pomagają w udrażnianiu nosa i łagodzą podrażnienia błony śluzowej. Ich przyjmowanie warto jednak skonsultować z lekarzem bądź farmaceutą, gdyż liczy się przede wszystkim zdrowie dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here