masaż leczniczy

Masaż leczniczy nie tylko pomaga radzić sobie z uporczywym bólem różnych partii ciała ale także zapewnia uczucie relaksu i odprężenia. O czym należy pamiętać, aby masaż leczniczy przyniósł zamierzony rezultat i wyszedł nam na zdrowie?

Masaż leczniczy – skuteczna metoda walki z bólem

Jeśli jesteś jedną z osób, które cierpią z powodu dysfunkcji układu ruchu bądź przewlekłego bólu stawów i mięśni, powinieneś zainteresować się rehabilitacją z wykorzystaniem masażu leczniczego. Odpowiednie stymulowanie tkanek palcami lub dłońmi może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie danego pacjenta. Techniki używane podczas profesjonalnego masażu leczniczego pomagają poprawić ukrwienie tkanek oraz działają zbawiennie na wszelkie zwyrodnienia, napięcia i dolegliwości bólowe. Warto jednak się zastanowić, czy z omawianej formy terapii może korzystać każdy. Otóż jednym z głównych przeciwwskazań do zastosowania masażu leczniczego jest zaawansowana osteoporoza, z powodu której kości pacjenta są zdecydowanie bardziej narażone na złamania podczas wykonywania masażu. U osób cierpiących na osteoporozę zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z masażu relaksacyjnego, podczas którego fizjoterapeuci stosują zdecydowanie łagodniejsze techniki.

Masaż leczniczy kręgosłupa

Siedzący tryb życia spowodowany pracą za biurkiem czy za kierownicą samochodu nie sprzyja dobrej kondycji naszego kręgosłupa oraz reszty ciała. Także współczesna choroba cywilizacyjna, jaką jest otyłość sprawia, że wiele osób zmaga się z chronicznym bólem. Kręgosłup, a zwłaszcza jego szyjny odcinek, jest też miejscem, w którym gromadzi się stres. A że stresu dziś jest pod dostatkiem, to i problemów z kręgosłupem także nie brakuje. Niekiedy ból staje się na tyle uciążliwy, że uniemożliwia sprawne funkcjonowanie i wykonywanie podstawowych czynności. Zanim jednak pojawi się myśl o skorzystaniu z pomocy chirurga, warto udać się do fizjoterapeuty zajmującego się wykonywaniem masażu leczniczego kręgosłupa. Niejedna osoba odczuła wiele korzyści wynikających z owej formy terapii i uniknęła ryzykownych interwencji z wykorzystaniem skalpela.

Korzyści masażu leczniczego

Fizjoterapeuci zwracają uwagę na szereg korzyści płynących z zastosowania  profesjonalnego masażu leczniczego. To dzięki niemu są w stanie zagwarantować bezpieczną i skuteczną rehabilitację swoim pacjentom. Do najważniejszych zalet owej formy terapii możemy zaliczyć fakt, iż masaż leczniczy:

 • zwiększa elastyczność tkanek,
 • wspomaga odżywienie tkanek miękkich i regenerację organizmu,
 • wspomaga gojenie ran,
 • zwiększa ukrwienie tkanek,
 • relaksuje i odpręża,
 • usprawnia procesy filtracyjne krwi,
 • likwiduje przykurcze,
 • skutecznie walczy z bólem,
 • wspomaga proces wymiany gazowej w płucach,
 • przyśpiesza przemianę materii,
 • usprawnia procesy zachodzące w wątrobie,
 • umożliwia powrót do formy po przebytych kontuzjach,
 • poprawia wygląd skóry,
 • zwiększa wytrzymałość mięśniową.

Wybierz sprawdzonego fizjoterapeutę

Najważniejszą kwestią, decydującą o efektach masażu leczniczego, jest wybór kompetentnego i sprawdzonego fizjoterapeuty. Szeroka wiedza z zakresu anatomii ludzkiego ciała jest niezbędna, aby zabieg został wykonany poprawnie i nie przyniósł całkowicie odwrotnego rezultatu w postaci groźnych powikłań. Chcąc mieć pewność, że powierzamy swoje zdrowie w ręce odpowiedniego człowieka, warto postawić na certyfikowanego fizjoterapeutę z wieloletnim doświadczeniem. Masaż leczniczy wykonany przez doświadczonego specjalistę z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty i długo wyczekiwaną ulgę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here