Nowoczesne fartuchy lekarskie

0
940

Fartuch to atrybut, który nieodłącznie kojarzy się z zawodem lekarza, a także pielęgniarki. Obecnie fartuchy noszone są przez przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych, w tym także rehabilitantów, fizjoterapeutów, a także pracowników salonów kosmetycznych i gabinetów SPA. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się higieniczna czystość i elegancki wygląd w kontakcie z pacjentami. W ofercie nowoczesnych marek można znaleźć wiele ciekawych krojów fartuchów, które zaspokoją nawet najbardziej wysublimowane gusta. Sprawdź, jakie są aktualne trendy.

Fartuchy lekarskie dla kobiet i mężczyzn

Fartuchy lekarskie to element stroju odpowiedni dla każdego medyka: zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Są chętnie zakładane przez lekarzy w trakcie dyżurów w przychodniach lub szpitalach i cenione ze względu na wygodę i elegancki styl. Podstawową funkcją fartucha jest ochrona odzieży przed zabrudzeniem, o które nie trudno w trakcie wielogodzinnych dyżurów. Dobrze sprawdzają się modele uszyte z połączenia bawełny z włóknami syntetycznymi, które nie gniotą się nadmiernie i są odporne na odkształcenia, nawet wskutek częstego noszenia. Tego rodzaju tkaniny są bardzo łatwe do konserwacji: można prać je w pralce, w wysokich temperaturach, nawet do 60 stopni Celsjusza, co ma szczególne znaczenie w branży medycznej. Fartuchy lekarskie są narażone na bezpośredni kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami, takimi jak wirusy i bakterie, dlatego też utrzymanie ich w sterylnej czystości jest tak ważne. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tkanina, z której jest uszyty fartuch, powinna dobrze przepuszczać powietrze, zapobiegając przegrzewaniu się organizmu i nadmiernej potliwości, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu noszenia, zwłaszcza w cieplejsze dni. Niektóre modele mają domieszkę naturalnego jedwabiu, dzięki czemu prezentują się elegancko i stylowo, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe i nie prześwitują. To propozycja dla osób, które na równi cenią komfort codziennej pracy i dobry wygląd.

Wygoda i styl

Wydawać by się mogło, że w kwestii wyglądu fartuchów lekarskich od lat niewiele się zmienia. Nic bardziej mylnego! Marki odzieżowe specjalizujące się w szyciu odzieży medycznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lekarzy i potrzebom nowoczesnych przychodni zdrowia, oferując fartuchy o ciekawych krojach. Klasyczne, białe fartuchy w wykładanym, nacinanym kołnierzykiem, to propozycja zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Alternatywą są fartuchy lekarskie z kołnierzykiem typu stójka – stylowe i eleganckie. Warto zwrócić uwagę na modele z praktycznymi, dużymi kieszeniami, które pomieszczą wszystkie akcesoria, które lekarz powinien mieć zawsze przy sobie w trakcie pracy. Niektóre modele mają nawet do czterech kieszeni, a także dodatkową kieszeń przeznaczoną na telefon komórkowy, który coraz częściej także staje się narzędziem pracy. Ciekawą propozycja dla kobiet są fartuchy o dopasowanym do sylwetki kroju, także z wszytym z tyłu fartucha paskiem taliującym, który nadaje fartuchowi lekkości i stylowego wyglądu. Zależnie od preferencji, można wybrać modele z rękawem krótkim, długim lub ¾. Dla pań, które cenią sobie oryginalny wygląd, przygotowano fartuchy z dekoracyjnymi elementami, na przykład ozdobnym haftem na kołnierzyku lub na mankietach. Wiele ciekawych modeli fartuchów można znaleźć w sklepie internetowym stelo.pl, specjalizującym się w sprzedaży odzieży medycznej o wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here