Drzwiczki do kominka otwartego na wymiar – dla idealnego dopasowania!

0
1504

Kominek w domu to przyjemne ciepło i komfort w trakcie chłodnych dni. Nic dziwnego, że na jego montaż decydujemy się coraz częściej.

Jednym z typów kominków jest kominek z paleniskiem otwartym. W tym przypadku jego palenisko może być nieprzesłonięte, prezentując piękno żywego ognia. Aby korzystanie z tego typu kominka było bezpieczne, warto jednak dobrać do niego odpowiednie drzwiczki kominkowe.

Tego rodzaju dodatek zabezpieczy palenisko i zmniejszy ryzyko poparzeń, a także może zapobiec wypadaniu iskier z kominka. Znajdujące się w drzwiczkach otwory nawiewowe pozwalają przy tym na doprowadzenie do paleniska odpowiedniej ilości powietrza. Gdzie zamówić drzwiczki do kominka otwartego?

Postaw na najwyższej jakości drzwiczki kominkowe

Drzwiczki kominkowe to produkt, który powinien cechować się solidną konstrukcją. Muszą one zapewnić właściwą ochronę przed ogniem.

Renomowany producent drzwi kominkowych ignif.com może zaproponować swoim klientom modele drzwiczek wykonanych z najwyższej jakości kątowników stalowych, które wyróżniają się optymalną trwałością i odpornością na wysokie temperatury. Montowane w nich szyby także spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Taka konstrukcja to gwarancja wieloletniej wytrzymałości.

Drzwiczki kominkowe dostępne na wymiar

Każde palenisko w kominku otwartym może posiadać inny rozmiar. Właśnie dlatego najczęściej zamawiane są drzwiczki kominkowe na wymiar. W tym przypadku firma produkcyjna może przygotować drzwiczki w rozmiarze idealnie dopasowanym do wymiarów paleniska.

Drzwiczki dostępne są także w różnych kształtach – najczęściej zamawiane są te prostokątne, ale można także wybrać drzwiczki wyposażone w dodatkowe boczne szyby albo drzwiczki łukowe o zaokrąglonym kształcie górnej krawędzi. Zamówione drzwiczki mogą być wyposażone nie tylko w jedno skrzydło, ale także w dwa skrzydła – to rozwiązanie stosowane w paleniskach o większych rozmiarach.

Klient ma również możliwość wyboru koloru drzwiczek, a także typu uchwytów i gałek, aby dopasować je do wyglądu kominka i do aranżacji wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here