Dobry krem dla poskromienia zmarszczek

Pierwsze zmarszczki dla wielu kobiet są prawdziwym powodem do paniki – w wielu kulturach są one oznaką starzenia się ciała i spadku atrakcyjności. Nic więc dziwnego, że panie na całym świecie poszukują sposobów na to, jak zatrzymać młodość na swojej twarzy, czyli maksymalnie ją wygładzić, a laboratoria kosmetyczne – jak zaoferować kobietom bardzo dobry krem na zmarszczki, aby ukrócić ich męki i wydłużyć czas, gdy mogą zachwycać promienną cerą i młody wygląd!

Co powinien zawierać bardzo dobry krem na zmarszczki?

Naprawdę porządny kosmetyk na zmarszczki powinien dawać nie tylko powierzchowny efekt pozornego napięcia i wygładzenia, ale rzeczywiście odbudowywać kondycję skóry. Bardzo dobry krem na zmarszczki musi więc zawierać kompleks substancji, które nawilżają skórę i utrzymują jej pełną jędrność, uzupełniają ubytki w skórze i tym samym wygładzają zmarszczki, a także modelują owal twarzy – przywracając jej młodzieńczy urok.

Kiedy stosować krem na zmarszczki?

Najlepszym czasem, aby zacząć stosować bardzo dobry krem na zmarszczki, powinien być wiek po 40. roku życia. Wtedy na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, choć kobieta czterdziestoletnia nie myśli ani nie chce myśleć o sobie jak o kobiecie starej, która nie ma już szans czuć się ani wyglądać atrakcyjnie. Co więcej, wiele kobiet po czterdziestce dopiero zaczyna czuć, że żyją – podejmują nowe życiowe wyzwania, mają wreszcie więcej czasu dla siebie po odchowaniu dzieci, dokonują strategicznych zmian życiowych i zawodowych. W tym czasie na skórze mogą być jednak widoczne efekty wielu lat zaniedbań – poświęcania się rodzinie i pracy, zamiast swojej kondycji i wyglądowi, stresu, nieprawidłowego żywienia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zwolnienie tempa życia, poświęcenie czasu na siebie, swoje odżywianie, aktywność fizyczną oraz regularne zabiegi pielęgnacyjne.

Jak stosować ten kosmetyk?

Krem likwidujący zmarszczki o działaniu typowo liftingującym, czyli napinającym, zagęszczającym i wygładzającym, najlepiej stosować w dwóch wersjach: na dzień i na noc. W ciągu dnia skóra potrzebuje mocniejszej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Z kolei nocą jest bardziej zdolna do wchłaniania substancji odżywczych, dlatego krem na noc musi być bardziej gęsty i skoncentrowany. Krem likwidujący zmarszczki najlepiej zacząć używać, gdy tylko zauważy się pierwsze zmiany na skórze. Wtedy efekty jego stosowania będą bardziej spektakularne i krócej będzie trzeba na nie czekać. Niewielką ilość kremu na dzień należy wklepać w skórę po oczyszczeniu jej tonikiem rano, na kilkanaście minut przed nałożeniem lekkiego dziennego makijażu. Z kolei krem na noc nakłada się po demakijażu, oczyszczeniu i tonizacji skóry, tuż przed położeniem się spać. Trochę kremu trzeba nałożyć palcami w kilku miejscach na twarzy, szyi i dekolcie, a następnie rozprowadzić bardzo delikatnie okrężnymi ruchami, po czym wklepać lekko opuszkami palców. Efekty będą widoczne zwykle po około miesiącu stosowania – jeśli wybierze się kosmetyk z najwyższej półki. Dzięki niemu nie będzie już konieczne wydawanie fortuny na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, a nawet na lifting twarzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here