Stomatolog – zacznij dbać o uzębienie Twojego dziecka

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że o uzębienie dziecka powinno się dbać już od pierwszego ząbka. Co to dokładnie oznacza dla rodzica? Jakie kroki musi wówczas podjąć? Sprawdzamy!

Stomatolog a pierwszy ząbek

Od razu uspokajamy, że nie ma potrzeb zabierania kilkumiesięcznego dziecka do stomatologa. Pierwsza wizyta powinna się odbyć dopiero wówczas gdy wszystkie ząbki się już przebiją. Oczywiście mogą istnieć przypadki, kiedy będzie ona potrzebna prędzej, ale zdecydowanie są to wyjątki. Tak więc, gdy pojawi się pierwszy ząbek warto wyposażyć się w najdelikatniejszą szczoteczkę. Może to być silikonowa, nakładana na palec rodzica. Wówczas opiekun podczas zabawy może delikatnie masować dziąsła dziecka i jego pierwsze ząbki. Na tym etapie można, ale nie trzeba używać jeszcze żadnych past. Wystarczy delikatne namoczenie szczoteczki w wodzie. Z czasem, kiedy ząbków będzie coraz więcej, a dziecko coraz bardziej samodzielne można zmienić szczoteczkę, na taką którą maluch sam chwyci w rączki. Należy wówczas zachować szczególną ostrożność i być cały czas przy dziecku podczas pielęgnacji.

Stomatolog – pierwsza wizyta

Tak jak już napisaliśmy powyżej. Pierwsza wizyta u stomatologa może nastąpić gdy maluch ma już wszystkie 20 zębów. Nie jest to jednak konieczność. Z wizytą można poczekać do momentu pojawiania się zębów stałych. Jest to jednak w wielu przypadkach niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że wiele dzieci już od najmłodszych lat boryka się z problemami uzębienia. Najczęściej są one spowodowane złą dietą negatywnie wpływającą na stan zębów. Warto więc kontrolnie zapisywać się na wizyty do profesjonalnych gabinetów np. http://www.zdrowy-usmiech.eu/ gdzie jama ustna dziecka zostanie dokładnie sprawdzona. Wizyty kontrolne mają swój ogromy plus. Otóż oswajają one dziecko z wizytami u lekarza stomatologa. Tak więc istnieje ogromna szansa, że gdy dojdzie do leczenia to dziecko znacznie chętniej je podejmie. Będzie się bowiem czuło w gabinecie zdecydowanie bardziej komfortowo niż podczas pierwszej wizyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here