Karboksyterapia

Gabinety medycyny estetycznej w Poznaniu słyną z tego, co co jakiś czas oferują swoim klientom nowe i innowacyjne zabiegi. Od pewnego już czasu w ofercie pojawiła się choćby karboksyterapia. Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością. Warto zatem wiedzieć, na czym polega i czy warto z niej skorzystać i jakie konkretnie przynosi efekty.

Na czym polega karboksyterapia?

To co charakteryzuje zabieg karboksyterapii to m.in. to, że jest to zabieg wszechstronny. Stosowany może być w przypadku problemów ze skórą twarzy, brzucha, ud czy pośladków. W ramach zabiegu pod skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla. Dzięki temu dochodzi do rozszerzania się naczyń krwionośnych, a to prowadzi do dotlenienia komórek ciała. Skóra zostaje odżywiona i wygląda znacznie lepiej. Co ważne, karboksyterapia powoduje rozpad tłuszczu, czyli tzw. lipolizę.

Efekty zabiegu karboksyterapii

Jak wspomniano, wśród poznańskich klientek gabinetów kosmetycznych, zabieg karboksyterapii, cieszy się dużą popularnością ponieważ jest w stanie poradzić sobie z niemal każdym problemem skórnym. Jednak zdecydowanie najlepsze efekty karboksyterapia przynosi w przypadku cellulitu, terapii rozstępów oraz cieni pod oczami. Skuteczność zabiegu jest tu ogromna. Zdecydowana większość pacjentek po karboksyterapii może pożegnać się z tym problemami raz na zawsze. Dodatkowo terapia dwutlenkiem węgla przynosi znakomite efekty w przypadku blizn potrądzikowych i pozabiegowych, zmarszczek, nadmiaru tkanki tłuszczowej, wypadania włosów oraz zwiotczałej skóry. Efekty zabiegu uzależnione są jednak od kilku czynników. Dlatego w przypadku jednych pacjentek wystarczy pojedynczy zabieg, a inne pocjentki potrzebują ich kilka. Wpływ na ma to choćby tryb życia pacjentki. Istotne jest także konkretne miejsce na ciele, w którym aplikowany jest dwutlenek węgla.

Czy każdy może skorzystać z karboksyterapii?

Choć karboksyterapia w Poznaniu cieszy się dużą popularnością, to wiedzieć trzeba, że nie każda pacjentka może z tego zabiegu zawsze skorzystać. Są tu bowiem konkretne przeciwskazania. Z zabiegu skorzystać nie mogą kobiety w ciąży, cierpiące na choroby serca, nerek oraz płuc. Z terapii dwutlenkiem węgla korzystać nie powinny także osoby po zawale serca. Poza tymi przeciwskazaniami z zabiegu skorzystać może każdy. I co trzeba podkreślić, jest to zabieg nie tylko efektywny, ale również bezpieczny. Wszystko to sprawia, że zabieg ten z pewnością cieszyć będzie się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentek gabinetów medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here