Korekta warg sromowych

0
789

Świat social mediów oraz filmy dla dorosłych, przedstawiające bardzo zakrzywiony wygląd kobiet sprawiły, że coraz więcej Pań ma kompleksy na temat wyglądu swoich miejsc intymnych. Jest to duży problem, mogący znaczniej pogorszyć życie seksualne wielu par, ale również komfort kobiet na co dzień.

Jak poradzić sobie z kompleksami na temat wyglądu miejsc intymnych?

Drogi są dwie. Pierwszą możliwością jest zrozumienie, że taki wygląd jest zupełnie naturalny i normalny oraz pokochanie tego, jak się wygląda. Jest to jednak trudna droga, często taka, która nie jest możliwa, a jeżeli jest – wymaga bardzo wiele pracy i czasu. Drugą możliwą opcją, aby zażegnać ów kompleks jest tak zwana labioplastyka.

Czym jest labioplastyka?

Jest to nic innego, aniżeli korekta warg sromowych. Polega ona na zmniejszeniu warg sromowych (mniejszych lub większych), poprzez wycięcie niepożądanego kawałka skóry. Jednak istnieje również labioplastyka laserowa, czyli mniej inwazyjna alternatywa dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. Nie wymaga ona hospitalizacji, nie powoduje krwawienia oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się blizn. Po labioplastyce wykonanej laserowo, pacjentka dochodzi do siebie znacznie szybciej, aniżeli po zabiegu labioplastyki wykonanym metodą chirurgiczną.

Czy niezadowalający wygląd warg sromowych to jedyny problem, na jaki mogą się napotkać kobiety?

Niestety nie. Często wielkość warg sromowych może wpływać nie tylko na brak komfortu psychicznego, ale również fizycznego. Za duże wargi sromowe mogą bowiem powodować dyskomfort podczas noszenia obcisłej bielizny oraz spodni, wywołany przez ocieranie się o te części garderoby. Może to również powodować dyskomfort fizyczny podczas stosunku. Tutaj również z pomocą przychodzi korekta warg sromowych.

Ile kosztuje korekta warg sromowych?

Koszt zabiegu waha się w zależności od miasta oraz kliniki. W Katowicach jest to koszt w granicach 3200 złotych.

Jak przygotować się do zabiegu korekty warg sromowych?

Przed zabiegiem należy wykonać, zlecone przez lekarza, badania krwi, w tym badanie krzepliwości krwi (tak jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego). Zaleca się również szczegółowe badania ginekologiczne, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Czy jest możliwość powikłań?

Powikłaniem, który może się pojawić jest uszkodzenie zakończeń nerwowych, co za tym idzie, zmniejszenie wrażliwości warg sromowych. Do krótkotrwałych powikłań należy opuchnięcie (utrzymujące się do 6 tygodni).

Jak zmniejszyć szansę na wystąpienie powikłań?

Odpowiedź jest oczywista – wybrać sprawdzoną klinikę. W wyborze warto jest się kierować opiniami. Jeżeli interesuje cię korekta warg sromowych w Katowicach, aby uniknąć długich poszukiwań oraz braku pewności co do danej kliniki, zamiast szukać w sieci ,,labioplastyka Katowice” warto zajrzeć na https://naturallook.com.pl/labioplastyka-korekta-warg-sromowych/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here