Kwas laktobionowy

Osoby, które borykają się z problemem bardzo wrażliwej skóry, zwykle muszą poświęcać wiele uwagi jej pielęgnacji. Nie każdy kosmetyk sprawdza się przecież w ich przypadku tak samo dobrze. Nie brakuje i takich, które są w stanie przynieść bez porównania więcej strat niż korzyści. Na szczęście, na liście tych, którymi warto się zainteresować, od niedawna gości jeszcze jedna pozycja. Jest nią kwas laktobionowy, czas więc dowiedzieć się nieco na temat jego możliwości. W poniższym tekście znajdziecie ciekawe informacje o kwasie na podstawie artykułu https://triny.pl/blog/kwas-laktobionowy-peeling-nie-tylko-dla-wrazliwcow-zastosowanie-wlasciwosci-i-efekty/.

Kwas laktobionowy – próba definicji

Kwas laktobionowy jest substancją, która w kosmetologii nadal ma status nowości, jest jednak używana coraz częściej. Można go znaleźć nie tylko w preparatach do profesjonalnej pielęgnacji, ale również w tych kosmetykach, które można bez obaw stosować w domu. Należy do grupy kwasów PHA. Ma wiele zalet, na pierwszy plan wysuwa się przy tym jego delikatność i działanie złuszczające. Jako związek jest on przykładem kwasu powstającego naturalnie w organizmie w procesie utleniania się pochodzącej z mleka laktozy. Jego działanie można porównać do tego, jakie charakteryzuje kwasy z grupy AHA, choć budowa jego cząsteczek sprawia, że mamy do czynienia z rozwiązaniem znacznie delikatniejszym dla naszej skóry.

Kwas laktobionowy zwraca na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na charakterystyczną dla siebie zdolność najpierw do przyciągania, a następnie również do zatrzymywania wody. Trudno więc nie docenić jego właściwości nawilżających. Nie można nie zauważyć jednak również jego skutecznego działania przeciwstarzeniowego. Dodatkowo kwas poprawia koloryt skóry, a jeśli będzie stosowany regularnie – można liczyć także na zmniejszenie ilości widocznych zmian naczyniowych znanych jako pajączki.

Kogo powinien zainteresować kwas laktobionowy?

Jak już wspomniano, jednym ze znaków rozpoznawczych kwasu laktobionowego jest jego delikatne działanie. Mając to na uwadze trudno się dziwić, że w szczególny sposób zaleca się jego stosowanie tym osobom, których cera jest szczególnie wrażliwa. Nie ma sobie równych, gdy w grę wchodzi pielęgnacja cery naczyniowej i obciążonej trądzikiem różowatym. Można na niego liczyć także w przypadku naprawdę poważnych problemów ze skórą takich, jak choćby AZS. Jest on zdecydowanie mniej drażniący niż inne kwasy, z jakimi mamy do czynienia na rynku. Stosując go nie trzeba więc obawiać się nie tylko podrażnień, ale również zaczerwienienia oraz świądu. Przez pewien czas korzystania z niego przede wszystkim w ramach tak zwanych terapii specjalistycznych. Dziś jednak można znaleźć także kosmetyki, które pozwalają na przetestowanie go w warunkach domowych.

Jak stosować bezpiecznie kwas laktobionowy?

Kwas laktobionowy jest delikatny. Opisuje się go jako kosmetyk wyjątkowo bezpieczny. Warto jednak pamiętać o tym, że jego stosowanie nie zawsze może się okazać korzystne dla naszego zdrowia. Nie zaleca się go osobom z częstymi infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi i wirusowymi. Należy też z niego zrezygnować zmagając się z problemem znamion atypowych. Nie wolno też testować go na świeżych bliznach, a także wtedy, gdy jest się w ciąży lub karmi się piersią.

Myśląc o stosowaniu go podczas domowych zabiegów, należy wybierać przede wszystkim te preparaty, w których stężenie kwasu nie jest zbyt duże. Idealną opcją wydaje się tu od 5 do 10 procent kwasu. Warto też pamiętać, że choć może być on bez obaw łączony z innymi kwasami, nie powinno się go łączyć z retinolem. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu jego działania, z pewnością z pomocą przyjdą nam witaminy A oraz C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here