Laserowe usuwanie rozstępów – kiedy warto się na nie zdecydować?

0
663

Rozstępy mogą pojawić się na ciele w każdym wieku w niemal każdym jego obszarze. Najczęściej występują na skutek ciąży, gwałtownej utraty wagi bądź nagłego wzrostu masy ciała. Niemniej jednak są i osoby, które mają tendencję do rozstępów, nawet gdy dbają o swoje ciało, stosując różnego typu kosmetyki. Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianych zmian jest laserowe usuwanie rozstępów. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Kosmetyki czy laser?

Zazwyczaj walkę z rozstępami rozpoczynamy od stosowania różnej maści kosmetyków, które mają na celu redukcję nieestetycznych zmian. Niemniej jednak większość z nich sprawdza się jedynie w celach prewencyjnych, jeśli jednak na naszym ciele pojawiają się rozstępy, to nawet specjalistyczne kosmetyki zwykle nie dają sobie z nimi rady. Wtedy też z pomocą przychodzi laserowe usuwanie rozstępów, które jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, domowych metod. Dzięki laserowemu usuwaniu rozstępów możemy pozbyć się niechcianych zmian, i to bez względu na to, jak dawno temu pojawiły się one na naszym ciele. Warto wziąć pod uwagę, że kosmetyki na rozstępy zwykle są drogie, natomiast nawet ich producenci nie dają nam gwarancji skuteczności. Tymczasem laserowe usuwanie rozstępów pozwala odzyskać jędrną i gładką skórę w kilka tygodni. Cena zabiegu może okazać się porównywalna do kwot, jakie wydamy na specjalistyczne kosmetyki, wizyty u lekarzy czy innego typu metody walki z rozstępami.

Gdzie usunąć rozstępy za pomocą lasera?

Usługa laserowego usuwania rozstępów oferowana jest przez wiele gabinetów medycyny estetycznej, jednak warto pamiętać, że zabieg musi wykonać profesjonalista. Dlatego też wybierzmy gabinet, w którym pracują osoby z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym oraz doświadczeniem zawodowym. W dobrym gabinecie laserowe usuwanie rozstępów poprzedzone jest wywiadem, jaki specjalista przeprowadza z pacjentem. Na jego podstawie decyduje on o zakwalifikowaniu do zabiegu, bowiem pomimo wysokiej skuteczności tej metody i jej nieinwazyjności, istnieją pewne przeciwwskazania, aby poddać się laserowemu usuwaniu rozstępów. Sam zabieg jest bezbolesny i nie trwa zbyt długo, jednak po jego zakończeniu pacjent może przez jakiś czas odczuwać dyskomfort. Jest to jednak zupełnie normalne i nie należy się tym przejmować, specjalista natomiast podpowie, jak radzić sobie z uczuciem piekącej skóry. Warto mieć na uwadze, że oczekiwane efekty przynosi przeprowadzenie całej serii zabiegów, choć pierwsze rezultaty mogą być widoczne niemal od razu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here