Osoby starsze i po urazach urologicznych zwykle zmuszone są do korzystania z wyrobów chłonnych. Problem nietrzymania moczu lub niemożność skorzystania w normalny sposób z toalety nakłada na opiekunów takich pacjentów konieczność odpowiedniego doboru pieluch i ich odpowiedniej wymiany. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których pielucha w największym rozmiarze okazuje się po prostu za mała. Wówczas co może zrobić opiekun?
Dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru pieluchy dla dorosłego?
Pieluchomajtki dla dorosłych to jeden z tych wyrobów chłonnych, który opatrzony jest dokładnym rozmiarem. W praktyce oznacza to, że muszą one zostać idealnie dopasowane do gabarytów podopiecznego. Warto zauważyć, że opiekunowie to właśnie na wybór odpowiedniego rozmiaru powinni poświęcić największą ilość czasu. Dlaczego? Otóż:
- zbyt ciasna pielucha będzie powodowała dyskomfort u podopiecznego;
- zbyt ciasna pielucha może zwiększyć ryzyko powstania pieluchowego zapalenia skóry i ran;
- zbyt duża pielucha nie będzie wstanie odpowiednio przylegać do ciała, a co za tym idzie, nie zapewni optymalnego poziomu higieny;
- zbyt duża pielucha również nie będzie komfortowa.
Jak więc widać pampersy dla dorosłych to przede wszystkim ich odpowiedni rozmiar. Tylko i wyłącznie wtedy, będą one mogły efektywnie spełniać swoją rolę.
Czy pielucha w największym rozmiarze może być za mała?
Pieluchomajtki dla dorosłych to wyrób chłonny, który występuje w wielu różnorodnych rozmiarach. Uwzględnione zostały bowiem wszystkie możliwości, które odnoszą się do wymiarów pacjentów. Jednak nie jest wykluczona sytuacja, w której pielucha w największym rozmiarze, może okazać się w dalszym ciągu zbyt mała. Taka sytuacja może zaistnieć nie tylko w odniesieniu do zbyt wąskiej góry pieluchy, ale przede wszystkim w odniesieniu do otworów na kończyny dolne. Choć większość pampersów dla dorosłych jest niezwykle elastyczna, to jednak u podopiecznych ze znaczną nadwagą nawet największe pieluchomajtki mogą okazać się za małe. Wobec tego opiekunowie powinni być na taką ewentualność przygotowani.
Co można zrobić gdy pielucha w największym rozmiarze okazała się za mała?
Opiekunowie, którzy wybierają dla swoich podopiecznych pieluchomajtki muszą być świadomi gabarytów pacjentów. Wobec tego, jeśli pielucha w największym rozmiarze, okazała się za mała, w pierwszej kolejności powinni oni sprawdzić, czy rzeczywiście wybrali największy rozmiar. Warto w tym celu spojrzeć na stronę sklepu chlonne24.pl. Tam rzeczywiście można znaleźć duże rozmiary pampersów dla osób dorosłych. Często w niewielkich sklepikach, w których oferowane są pieluchomajtki dla dorosłych występuje także mocno ograniczona rozmiarówka. Jeśli jednak to nie pomogło, to opiekunowie mogą spróbować kupić pampersy dla dorosłych z elastycznymi bokami i elastycznymi wstawkami w okolicy nogawek. Dzięki takiemu rozwiązaniu pielucha powinna się samodzielnie dopasować do wymiarów podopiecznego. Warto jednak wiedzieć, że opiekunowi powinni również być świadomi tego, że elastyczne pieluchomajtki nie zawsze muszą być tym rozwiązaniem, które sprawdzi się ostatecznie. W sytuacjach, kiedy absolutnie żaden rozmiar pieluchy nie pasuje do wymiarów naszego podopiecznego, wówczas trzeba będzie zdecydować się na zakup pieluch wykonywanych na zamówienie. Takie pieluchomajtki będą maksymalnie spersonalizowane pod wymiary podopiecznego i z pewnością się do niego idealnie dopasują. Często jest to jedna z ostatecznych opcji, która pozwoli dobranie wyrobu chłonnego.