zegarek
fot. pexels.com

Zegarek to jeden z najbardziej męskich gadżetów i takich, po które płeć męska najchętniej sięga. Jeśli planujesz podarować w prezencie męski zegarek lub zwyczajnie chcesz dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy o tym, jak należy dobrać zegarek – zapoznaj się w tym krótkim poradnikiem. 

Zobacz też: http://jegoego.pl/przedstawiamy-orient-star-modern-skeleton/

Zegarek sportowy, elegancki, uniwersalny

Mimo ogromu ilości różnych rodzajów zegarków, można wyróżnić 3 podstawowe rodzaje. Zegarek może być sportowy – najczęściej są one bardzo kolorowe i mają dodatkowe elementy wzbogacające. Zegarek może być również elegancki – taki cechują się prostotą i stonowaną kolorystyką. Trzeci rodzaj zegarka to taki pośredni pomiędzy opisanymi dwoma, czyli uniwersalny. Taki typ sprawdzi się zarówno przy sportowym trybie życia, jak i podczas biznesowej codzienności.

Zegarek z paskiem skórzanym lub metalowy

Innym kryterium, które należy uwzględnić przy wyborze zegarka męskiego jest jego oprawa. Ta najczęściej jest skórzana, metalowa lub z innego materiału, najczęściej jest to tworzywo gumopodobne. W zależności od materiału, z jakiego wykonany jest pasek zegarka, gadżet ten prezentuje się zupełnie inaczej. Paski skórzane są zazwyczaj w zegarkach klasycznych i elegancki; podobnie jest z oprawą metalową. Z kolei pasek gumopodobny jest charakterystyczny dla zegarków sportowych.

Tarcza zegarka męskiego

Tarcza zegarka te serce całego gadżetu. Bardzo często głównym kryterium wyboru zegarka jest właśnie to, jak prezentuje się tarcza. Wiele osób ludzi duże, bogate w zdobienia – to one robią największe wrażenie. Należy jednak pamiętać, aby tarcza była dopasowana do nadgarstka osoby, która je nosi. Zegarek z dużą tarczą nie będzie wyglądać dobrze na ręce osoby, która ma drobną rękę.

Inne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie zegarka:

  • rezerwa mocy wyświetlania
  • wodoodporność
  • obecność stali nierdzewnej
  • ilość okien w tarczy
  • gwarancja
  • sposób dbania o trwałość materiału (np. skóra)

Przeczytaj też: http://www.starovka.pl/nowy-samochod-kontra-uzywany/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here