Pedodoncja

Dzieci to niezwykle wrażliwi pacjenci. Posiadają zupełnie inne potrzeby, dlatego też nieuniknione było powstanie odrębnej specjalizacji stomatologicznej zwanej pedodoncją. Lekarze, którzy specjalizują się w tym kierunku, posiadają odpowiednie umiejętności wymagane przy pracy z dziećmi, dzięki czemu wizyty są o wiele mniej stresujące. Czym dokładnie zajmuje się pedodoncja?

Czym zajmuje się pedodoncja?

Pedodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się dbaniem o uzębienie osób do 18-stego roku życia. Nie trudno jest się domyślić, że uzębienie młodej osoby znacznie różni się od dorosłego. U niektórych, zęby pojawiają się już w pierwszych miesiącach życia, i właśnie wtedy powinniśmy pierwszy raz udać się na wizytę dentystyczną. Dzięki wczesnej kontroli, jesteśmy w stanie zminimalizować, a nawet wyeliminować wady, które mogłyby powstać na przestrzeni kolejnych lat. Do głównych zagadnień jakimi zajmuje się pedodoncja należą: profilaktyka próchnicy i wad zgryzu, leczenie zębów mlecznych i stałych oraz leczenie i profilaktyka chorób błony śluzowej. Wszystkie te zabiegi, mają za zadanie polepszyć jakość życia dziecka i powinny być przeprowadzane w ściśle określony sposób. Dobry stomatolog dziecięcy, musi być osobą cierpliwą i empatyczną. Tylko wtedy wzbudzi zaufanie wśród swoich dziecięcych pacjentów oraz ich rodziców.

Pedodoncja – na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki?

Będąc na dziecięcym oddziale w szpitalu, możemy zauważyć, że ściany przyozdobione są kolorowymi obrazkami, a w poczekalni często znajdziemy mały kącik zabaw. Tak samo powinna wyglądać klinika stomatologiczna dla dzieci. Dzięki temu, nasi podopieczni stresują się o wiele mniej. Takie miejsce, możemy znaleźć na stronie https://maszewski.com/stomatologia-dziecieca-pedodoncja/. Profesjonalni stomatolodzy dziecięcy, zdają sobie sprawę z ich potrzeb i zupełnie innego poziomu wrażliwości. Dlatego, aby oszczędzić dziecku niepotrzebnych negatywnych emocji, powinniśmy zadbać o wybór najlepszej kliniki. Dzięki temu w przyszłości, wizyty nie będą już tak problematyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here