PEELING KAWOWY I KĄPIEL CYTRUSOWA – KILKA SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW NA CELLULIT

„Cellulit” – to słowo, które w wielu z nas wywołuje dyskomfort, złe wspomnienia lub zwyczajną odrazę. Cellulit potrafi uprzykrzyć życie kobietom, ale są sposoby, dzięki którym można sobie z nim poradzić. Nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii prowadzi do powstania obrzęku. Ten z kolei zakłóca cyrkulację krwi i limfy. Wszystko to prowadzi do tego, że skóra zaczyna wyglądać brzydko – zaczyna być pofałdowana, traci jędrność. Jak temu zapobiec? Kilka sprawdzonych sposobów przedstawiamy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkie panie, które chcą walczyć z cellulitem domowymi sposobami!

Ten wstrętny cellulit!

Cellulit dotyka większości kobiet, niezależnie od ich wagi i wieku. Wstępuje na ciele najczęściej w okolicach ud, pośladków, brzucha, bioder oraz (rzadziej) ramion. Można wyróżnić cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. Na jego powstawanie mogą mieć wpływ praca w pozycji siedzącej, mało ruchu, zbyt obcisłe ubrania, palenie papierosów, niewłaściwa dieta, zmienne stężenie estrogenów (podczas choroby, ciąży, menopauzy albo okresu dojrzewania). Niżej przedstawiamy kilka sposobów walki z cellulitem – między innymi peeling kawowy i kąpiele cytrusowe.

Kawowy peeling na cellulit – nie tylko dla kawoszy!

Kawowy peeling na cellulit to jeden z najpopularniejszych domowych sposobów na pozbycie się cellulitu. Do jego przygotowania potrzebujemy cztery łyżki kawy, tyle samo łyżek cukru oraz jedną łyżkę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Do przygotowania tego peelingu można wykorzystać fusy z kawy lub ekspresu, do których dodajemy cukier i oliwę (lub olej). Następnie dokładnie wszystko mieszamy, by ze składników powstała jednolita masa. Tak przygotowany peeling nakładamy na miejsca dotknięte cellulitem – energiczne masowanie połączone z delikatnym podszczypywaniem skóry przyniesie pozytywne efekty. Polecamy stosować tego typu peeling codziennie, zaś samo masowanie powinno trwać około 15-20 minut.

Kąpiel cytrusowa może czynić cuda!

Podstawą wielu kosmetyków antycellulitowych są olejki cytrusowe (pomarańczowe, cytrynowe, grejpfrutowe). Owoce te mają właściwości ujędrniające, uspokajają i pomagają usuwać toksyny z organizmu. By walczyć z cellulitem, można wykorzystać te „magiczne” właściwości podczas gorącej kąpieli – dodając do niej pół szklanki oliwy z oliwek i kilkanaście kropli olejków cytrusowych. Potraktowany takim zabiegiem cellulit nie zniknie, ale znacząco zmniejszy się jego widoczność. Dodając do tego wspomniany w poprzednim akapicie kawowy peeling na cellulit, być może uda nam się pozbyć tego wstrętnego cellulitu korzystając z domowych sposobów!

Sprawdź peelingi kawowe https://www.bodyboom.pl/sklep/peeling-kawowy.html od Bodyboom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here