Obecnie wiedzę dotyczącą dbania o siebie czerpiemy często zewsząd, a szczególnie od blogerek i vlogerek. Możemy się od nich nauczyć wielu podstawowych trików, by wiedzieć więcej, gdy odwiedzimy specjalistkę w salonie kosmetycznym. Wiedza i moda związana z urodą stale się zmienia, dlatego też postanowiliśmy zebrać kilka mitów na ten temat, byś zawsze była na bieżąco i nie wierzyła w to, o czym mawiało się jeszcze kilka lat temu.
Mycie rzęs? Czy to konieczne?
Wiesz, że odpowiednie mycie i pielęgnacja rzęs wpływa bezpośrednio na ich kondycję? Dokładne, specjalistyczne oczyszczanie jest kluczowe, szczególnie gdy w okresie letnim decydujemy się na przedłużenie ich sztucznymi kępkami. Mogą się w nich gromadzić bardzo groźne dla naszych oczu bakterie i drobnoustroje, dlatego też oprócz standardowego demakijażu dolnych rzęs, powinnyśmy dokładnie oczyścić te górne włoski patyczkiem kosmetycznym. Wszelkie akcesoria do pielęgnacji, w tym oczyszczania rzęs możemy znaleźć online, np. na stronie Noble Lashes, a do tego celu najlepsze będą cleanery do rzęs, które przy okazji je odtłuszczają. Są one stosowane bardzo często przez stylistki rzęs przed aplikacją kępek, na zmianę ze specjalnymi szamponikami. Dotyczy to także naturalnych włosków – muszą być one dobrze oczyszczone, by pielęgnacja lepiej się wchłaniała. Do tego celu niepotrzebne będą nam drogie odżywki (choć te w skrajnych przypadkach mogą zdziałać cuda), lecz preparaty dostępne w aptece, np. olejek rycynowy bogaty w wiele witamin, mikro i makroelementów.
Makijaż przykryje wszystko
Przez lata utrwalany był mit o tym, że dobry makijaż, to ten, który przykryje wszelkie niedoskonałości cery i nie będzie wymagał poprawek. Nie jest to prawdą – dobry makijaż to taki, który wyeksponuje Twoje naturalne piękno, a nie je przykryje. Oznacza to, że w pierwszej kolejności należy skupić na kondycji cery, a dopiero potem zastanawiać się nad kryjącym makijażem. Za ciężki, zbyt kryjący, a co za tym idzie, wysuszający podkład i korektor mogą sprawić, że nasza cera będzie wyglądała jeszcze mniej estetycznie niż bez makijażu. Stąd też należy dbać o odpowiednie oczyszczanie i delikatne złuszczanie naskórka, by pod warstwą fluidu dobrze wyglądał.
Mit dotyczy także kwestii mocnego malowania się nawet latem – niestety nie każdemu typowi urody to pasuje. Ten także nie musi trzymać się bardzo mocno na skórze i nie wymagać poprawek – dobry makijaż to taki, który w każdej chwili możesz zmodyfikować, a po kilku godzinach wymaga on delikatnej poprawki. Dzieje się tak nie z powodu słabej jakości produktów, czy też braku umiejętności makijażystki, ale procesów fizjologicznych, w tym wydzielania sebum, a także oddziaływania czynników zewnętrznych. Warto czasem zatem go poprawić, niż wyglądać w nim zbyt ciężko i za poważnie.