Pakiety medyczne jako benefit pracowniczy

Pakiety medyczne dla firm to duże udogodnienie w obecnych czasach gdzie służba zdrowia nie funkcjonuje najlepiej. Niekończące się kolejki, przekładanie lub odwoływanie wizyt, czy wizyta u lekarza specjalisty możliwa dopiero za kilka lat to „uroki” państwowej służby zdrowia.

Obecnie pojawiło się sporo firm oferujących prywatną opiekę zdrowotną. Takie rozwiązanie przynosi wiele zalet zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika. Firmę tworzą ludzie, którzy w niej pracują. Od ich kondycji, stanu zdrowia zależy efektywność pracowników, co przekłada się na ich pracę i wyniki.  Pakiety medyczne dla firm to zarówno praktyczny dodatek motywacyjny, jak i zapewnienie pracownikom najwyższej jakości opieki medycznej.

Do zalet pakietów medycznych należy przede wszystkim brak kolejek. Dzięki łatwej rejestracji, najczęściej za pomocą aplikacji w telefonie, w przeciągu kilku dni można dostać się do lekarza specjalisty, pomijając kolejki, opryskliwych pracowników rejestracji. W razie pilnej sytuacji, możliwa jest natychmiastowa pomoc, a problem traktowany jest priorytetowo. Dodatkowo dzięki działającej  24h/dobę infolinii, zawsze można skonsultować się z lekarzem, który odpowie na nurtujące pytania.

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka firm oferujących pakiety medyczne. Różnią się one między sobą zawartością poszczególnych pakietów. W zależności od operatora dostępne są dodatkowe zniżki na usługi wykraczające poza dany pakiet. Ceny pakietów zależą przede wszystkim od wielkości firmy oraz tego, co znajduje się w danym pakiecie tzn. ilość wizyt, wizyty u poszczególnych specjalistów czy badania, które można wykonać w ramach pakietu. Do najbardziej popularnych firm oferujących prywatną opiekę zdrowotną należą LUXmed, Medicover, TU Zdrowie, Signal iduna .

Najlepsza inwestycja to inwestycja w zdrowie, które jest tylko jedno. Warto zainteresować się tematem pakietów medycznych dla firm. Jest to świetny pozapłacowy benefit – pakiety medyczne dla pracowników firmy, którzy ciesząc się dobrym zdrowiem będą przynosili lepsze wyniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here