Podstawowe informacje na temat przeszczepu włosów

Wypadanie włosów to bez wątpienia bardzo stresująca sytuacja. Czasami tracimy włosy ze względu na osłabienie organizmu, to też przypadłość, która dotyczy kobiet po ciąży. Niestety bywa i tak, że utrata włosów jest na tyle duża, że pojawiają się na głowie łyse placki, które bardzo źle wyglądają. W takiej sytuacji przeszczep włosów Warszawa to jedna z opcji na poradzenie sobie.

Na czym polega przeszczep włosów Warszawa?

Na czym polega transplantacja włosów Warszawa? To dosyć skomplikowany zabieg medyczny, który współcześnie jest wykonywany przy udziale tak zwanych robotów medycznych. Jest to najlepszy dowód na to, że współczesna technologia jest w służbie medycyny, pozwalając osiągać bardzo dobre efekty. Dzięki temu zabiegi są mniej inwazyjne, a pacjent odczuwa mniejszy ból i dyskomfort. Po przeszczepie może szybciej wrócić do pełnej sprawności. Czy transplantacja włosów Warszawa daje efekty od zaraz? Nie. Trzeba poczekać kilka tygodni, aby zobaczyć, jak pojawia się na głowie pacjenta puszek, który fachowo nazywany jest baby hair.

Klinika włosa Warszawa

Gdzie można skorzystać z przeszczepu włosów? Klinika włosa warszawa to jedno z tych renomowanych miejsc, w którym można umówić się na pierwszą konsultację do lekarza trychologa. Ten specjalista robi bardzo dokładny wywiad z każdym pacjentem, aby stwierdzić, co jest powodem wypadania włosów. Ten etap diagnozy jest bardzo ważny, ponieważ daje on odpowiedź na to, czy przeszczep włosów będzie odpowiednią metodą postępowania. Warto wiedzieć o tym, że w pewnych sytuacjach, kiedy na przykład łysienie ma podłoże hormonalne, transplantacja włosów nie przyniesie pożądanych efektów. W przyszłości włosy wypadną w innym miejscu.

Spodziewane efekty

Jakich efektów może spodziewać się pacjent? Jeżeli do zabiegu przeprowadzona jest prawidłowa kwalifikacja, pacjent po około pięciu lub sześciu tygodniach zauważy, że na jego głowie zaczynają odrastać włosy. Na początku to będą bardzo delikatne baby hair, tak jak wspominano już wcześniej. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość, ponieważ odrastanie włosa to proces fizjologiczny, który trochę trwa. Po samym zabiegu warto wziąć sobie kilka dni wolnego i nie narażać się na duży wysiłek. Chociaż pacjenci generalnie szybko powracają do pełnej sprawności, w dzisiejszych czasach warto mieć dla siebie trochę więcej uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here