Psycholog online

Nie radzenie sobie z problemami, trudności z koncentracją, ciągły niepokój, uczucie pustki lub frustracji to symptomy, które powinny nakłonić nas do wizyty w gabinecie psychologa. Tylko jak zacząć terapię lub ją kontynuować w czasie epidemii, kiedy większość gabinetów lekarskich nie przyjmuje pacjentów osobiście? Na szczęście w dzisiejszym świecie coraz więcej spraw można załatwić zdalnie. Jedną z nich jest psycholog online, który pomoże nam poradzić sobie z problemami.

Dla kogo psycholog online?

Porada u psychologa online doskonale sprawdza się dla osób, które odczuwają negatywne emocje w kontakcie osobistym, ale również dla tych mieszkających za granicą lub w małych miejscowościach, gdzie bezpośredni dostęp do specjalisty jest utrudniony. Z tego rodzaju terapii chętnie korzystają także osoby niepełnosprawne, dla których wizyta w gabinecie może okazać się nie lada wyzwaniem oraz osoby mieszkające za granicą (tzw. emigracja zarobkowa) – łatwiej im rozmawiać o swoich problemach i zwierzać się w swoim ojczystym języku.

Oczywiście psycholog online nie jest zarezerwowany tylko dla tych osób. Ze zdalnej porady specjalisty może skorzystać każda osoba, która odczuwa taką potrzebę.

Psycholog online – czy to skuteczna terapia?

Terapia u psychologa online przybiera dwie postacie:

  • synchroniczną – specjalista kontaktuje się z nami poprzez chat, wideo rozmowę lub rozmowę telefoniczną;
  • asynchroniczna – kontakt ze specjalistą występują po jakimś czasie, np. poprzez wymianę maili czy wiadomości tekstowych.

Formę terapii u psychologa online dobieramy według własnych potrzeb, ponieważ to nam ma ona pomóc poczuć się dobrze z własnymi myślami i działaniami.

Indywidualnie dobrana forma konsultacji gwarantuje nam, że jest ona równie skuteczna co porada w gabinecie i bezpośrednia rozmowa. Dla osób odczuwających wstyd z powodu chodzenia na psychoterapię jest to wręcz idealne rozwiązanie. Nie muszą się one tłumaczyć nikomu, gdzie się wybierają oraz obawiać się o to, że spotkają kogoś znajomego w pobliżu gabinetu psychologa. Wszystko mogą załatwić w zaciszu domowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here