Podstawowe kosmetyki do włosów – jakie wybrać

Czasem warto nieco dłużej przystanąć nad półką z kosmetykami do pielęgnacji włosów w drogerii i poświęcić chwilkę na przeczytanie ich składów i przeznaczenia. Mając ogólne pojęcie na temat tego, czego się szuka, wybór właściwego kosmetyku nie powinien być trudny! Tym bardziej nie warto kupować od lat tych samych produktów, do których skóra głowy lubi się przyzwyczajać i które przez to stają się mniej skuteczne.

Coś do mycia

Podstawowym krokiem w pielęgnacji włosów jest ich regularne mycie. W tym celu należy wybrać szampon dedykowany naszemu rodzajowi i kondycji włosów, którego dobroczynne składniki z lubością będzie się wmasowywać w skórę głowy. A jeśli nie ma czasu na szybkie umycie i wysuszenie włosów – koniecznie trzeba mieć suchy szampon, który ekspresowo odświeży je i pozwoli odroczyć umycie o co najmniej kilkanaście kolejnych godzin – w sam raz, by zdążyć szybko wyskoczyć na imprezę!

Obowiązkowe odżywienie

Po umyciu dobrze jest wmasować we włosy odżywkę do spłukiwania lub raz na 2-3 tygodnie – maskę do włosów. Te kosmetyki pozwolą utrzymać włosy w dobrej kondycji, dlatego warto je mieć w swojej łazience. Silnym wsparciem będzie też serum do włosów – skoncentrowane w postaci ampułki z olejkiem dobroczynne substancje są idealne, aby wzmocnić włosy w sezonie zimowym czy po intensywnym modelowaniu suszarką lub lokówką z użyciem silnych kosmetyków do stylizacji. Serum do włosów stosuje się raz na kilka tygodni dla dostarczenia włosom koktajlu substancji odżywczych i ich wzmocnienia.

Dbaj o ochronę włosów

Oprócz kosmetyków, które myją i odżywiają skórę głowy oraz łodygę włosów, należy też mieć w swojej łazience produkty, które ochronią włosy. To wszelkiego rodzaju spraye, woski, mleczka termoochronne, które obleką włosy specjalną warstwą zabezpieczającą przed najróżniejszymi czynnikami. Włosy często prostowane powinny być chronione przed przegrzewaniem wysoką temperaturą. Z kolei włosy farbowane muszą być chronione filtrami UV, które zapobiegają blaknięciu kolorów i wzmacniają ich intensywność. Włosy warto również chronić przed wysuszeniem poprzez stosowanie kosmetyków z olejkami ochronnymi, które chronią wodę we włosie przed wyparowaniem. O włosy należy dbać na różne sposoby – w zależności od tego, czego im na daną chwilę potrzeba. Dlatego w łazience warto mieć te podstawowe kosmetyki: szampon, odżywkę, maskę, serum, spray lub mleczko termoochronne oraz olejek do włosów. To w połączeniu ze zdrową dietą powinno wystarczyć, by mieć zawsze piękne, lśniące pukle!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here