pomidor
fot. pexels.com

Wiele warzyw ma mnóstwo właściwości odżywczych, które poprawią kondycję naszego organizmu, a także będą wspierały proces odchudzania, a tym samym stanowiły podstawę naszej diety. Do grona takich warzyw należy również pomidor. Sprawdź, co kryje się w tym zdrowym smakołyku!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/pomidor-a-kalorie-sprawdz-ile-posiada/

Zdrowie w pomidorze

Warto włączyć pomidory do naszej codziennej diety, ze względu na to, że posiadają wiele zdrowych składników, które znacznie przełożą się na jakość naszego zdrowia. Warto je jeść ze względu na zawartość likopenu, który jest organicznym związkiem chemicznym, który posiada działanie przeciwutleniające. Jedzenie pomidorów może zmniejszyć ryzyko zawału serca, poprawić trawienie, a także wzmocnić odporność naszego organizmu!

Pomidory to niesamowicie zdrowe warzywa, które posiadają substancje antyutleniające z grupy karetonoidów. Nie ginie on nawet w obróbce cieplnej tego warzywa. Wpływa również pozytywnie na opóźnienie procesu starzenia się!

Pomidory działają również antymiażdżycowo, poprzez zawarty w nich kwas, który hamuje gromadzenie się trójglicerydów, a także pektyny, które obniżają poziom cholesterolu. Pomidory również działają antynowotworowo. Powinni je jeść zwłaszcza mężczyźni, którzy są narażeni na raka prostaty. Pomidory także działają moczopędnie.

Właściwości odżywcze w pomidorach

Pomidory są również pomocne w walce z nadwagą. Na 100 g pomidorów ich kaloryczność to zaledwie 18kcal. Pomidory są również bardzo bogate w wodę, a więc sprzyjają gaszeniu pragnienia. Poza tym w ich składzie znajdziesz również mnóstwo witaminy C, E, a także beta-karotenu i silne antyoksydanty.

W pomidorach również jest mnóstwo witamin z grupy B, a także PP i K. Pomidory to także bogactwo pierwiastków mineralnych, w tym potasu, który dzięki swojemu działaniu moczopędnemu obniża ciśnienie tętnicze krwi! Pomidory także dostarczą ci dużo wapnia, magnezu oraz żelaza, a także manganu, miedzi i kobaltu, które są bardzo rzadko spotykane w gronie produktów spożywczych!

Pomidory to samo zdrowie, a jedzenie ich jest ogromną przyjemnością. Postaraj się wdrożyć do swojej codziennej diety regularne spożywanie pomidorów, a z pewnością poczujesz różnicę w swoim samopoczuciu!

Przeczytaj też: http://www.witalnamama.pl/picie-do-posilku-tak-czy-nie/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here