Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne to długi i obszerny temat, który porusza wiele aspektów. O tym jak pojawiają się w naszych głowach i planach oraz jak szybko z nich ulatują mówią nawet opracowane statystyki. Poza tym sami z własnego doświadczenia dobrze wiemy jak wygląda to w rzeczywistości. U końca każdego roku stawiamy sobie ambitne cele, które z wielkim zapałem chcemy zrealizować przez najbliższe 365 dni. Wiążemy z tym duże nadzieje i nawet przez myśl nam nie przechodzi, że mogłoby pójść coś nie tak. Jednak przychodzi czas, kiedy trzeba zderzyć się z rzeczywistością, a tu nie jest już tak kolorowo. Gdy nadchodzi pierwszy dzień stycznia, nasze postanowienia zazwyczaj odkładamy na następny dzień i kolejny, i kolejny. Finalnie dochodzi do tego, że czasem nawet nie wykonujemy pierwszego kroku, aby zbliżyć się do upragnionego celu. Pozostawiamy go daleko w tyle zajmując się sprawami życia codziennego. Nasza motywacja ginie szybciej niż się pojawiła. Jednym z najczęściej stawianych sobie wyzwań jest regularna aktywność fizyczna. Ma ona u swojego podłoża wiele przesłanek. Może być to poprawianie własnego samopoczucia, zbudowanie mięśni czy zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Zdecydowanej większości z nas przyświeca ostatni cel, czyli schudnięcie. Jak się do tego zabrać, aby zrealizować to postanowienie i nie poddać się już przedbiegach?

Wyznacz realny cel

Postanowiliśmy, że w tym roku chcemy schudnąć i osiągnąć sylwetkę marzeń. Ale czy wyznaczyliśmy realny cel? Zakładając, że zrzucimy kilkanaście kilogramów w ciągu miesiąca, możemy mieć pewność, że albo tego nie osiągniemy, albo osiągniemy bardzo dużym kosztem, czyli przypłacimy to naszym zdrowiem. Tak więc, pierwsze od czego należy zacząć to określenie naszych realnych możliwości. Oczywiście, nie możemy też dawać sobie forów i wyznaczać celów, które nie będą kosztować nas żadnych wysiłków, ponieważ wtedy możemy jedynie powrócić do myśli o naszych marzeniach. Warto stworzyć cały plan, który spiszemy czy to na komputerze, czy kartce papieru. Określmy ile kilogramów w danym miesiącu chcemy zrzucić lub ile centymetrów w talii czy biodrach ma zniknąć. Zaplanujmy w jaki sposób chcemy to osiągnąć i codziennie trzymajmy się tego harmonogramu. Dzięki temu, będziemy wiedzieli co mamy robić, a co więcej będziemy mogli kontrolować nasze postępy.

W grupie siła

Niezwykle skutecznym motywatorem w zrzucaniu wagi są inni ludzie, którym przyświeca podobny cel. Warto więc zapisać się na zajęcia fitness w pobliskiej siłowni lub zabrać swoją koleżankę czy kolegę na wspólne bieganie. Sposób, który jeszcze nie jest na tyle powszechny, za to bardzo skuteczny to wyjazdy na obozy odchudzające. Z roku na rok zyskują nową rzeszę fanów i to nie bez powodu. Wyjazdy trwają od kilku do kilkunastu dni, więc bez problemu możesz samodzielnie określić na ile możesz sobie pozwolić. Masz szansę na spróbowanie przeróżnych dyscyplin sportowych, które pokażą Ci co sprawia Ci przyjemność. Trenujesz pod okiem wykwalifikowanych trenerów, którzy na bieżąco poprawiają Twoje błędy i dzielą się cennymi wskazówkami. Do dyspozycji masz również dietetyka, który przekaże Ci solidną dawkę wiedzy. I oczywiście, towarzyszy Ci wiele osób, które tak jak Ty, chcą zrzucić zbędne kilogramy i raz na zawsze zmienić swoje życie. Obozy odchudzające to niesamowita okazja złapania długofalowej motywacji.

Zbilansowana dieta to podstawa

Z pewnością świetnie zdajemy sobie sprawę, z tego, że to nie aktywność fizyczna w głównej mierze wpływa na to czy zmienimy niesatysfakcjonująca nas wagę czy ją utrzymamy. Kluczowa w tym przypadku jest nasza dieta, która stanowi 80 procent sukcesu. Bez niej na nic zdadzą się wielogodzinne i intensywne treningi. Posiłki powinny być zbilansowane, a ich kaloryczność określona na podstawie naszego zapotrzebowania. Możesz wyliczyć je samodzielnie bądź udać się do dietetyka, który wykona to za Ciebie. Pamiętaj, że jeśli nie znajdziesz się w deficycie kalorycznym, nie masz co liczyć na utratę zbędnych kilogramów. Ważne jest również to, że nie chodzi o ciągłe chodzenie głodnym, ponieważ prędzej czy później nasze zdrowie da o tym znać. Zbyt restrykcyjna dieta, która nie będzie nam smakować spowoduje, że szybko utracimy motywację, a w konsekwencji nasz cel zniknie z horyzontu szybciej niż się na nim pojawił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here