Nietrzymanie moczu w ciąży 1 trymestr

Nietrzymanie moczu w ciąży to temat dla niektórych osób wstydliwy. Problem ten jest jednak na tyle powszechny, że nie da się go pominąć jeśli mowa jest o ciąży. Wiele kobiet ma problem z nietrzymaniem moczu zarówno podczas trwania ciąży jak i po jej zakończeniu. Należy to oczywiście skonsultować z lekarzem oraz zastosować jedną z kilku doraźnych metod tak, aby zapewnić sobie uczucie komfortu i świeżości na co dzień. Do wyboru jest kilka opcji metod doraźnych.

Jak się pozbyć problemu nietrzymania moczu?

Jest to problem, z którym należy walczyć. Pierwsze kroki to oczywiście konsultacja lekarska. Dopóki jednak nie zostanie rozwiązany, dla własnego komfortu warto skorzystać z szerokiej oferty wkładek. Nietrzymanie moczu na początku ciąży spowodowane jest zmniejszaniem się miejsca na pęcherz, przez co stają się niezbędne częstsze wizyty w toalecie oraz sporadyczne popuszczanie moczu. Lekarz może przepisać odpowiednie medykamenty oraz zalecić ćwiczenia. Niestety nie we wszystkich przypadkach przynoszą spodziewane rezultaty. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest komfort psychiczny. Ciężko czuć się dobrze z nierozwiązanym problemem zdrowotnym. Warto w takim wypadku sięgnąć po gotowe rozwiązania. Wkładki urologiczne dla kobiet to komfortowe oraz nierzucające się w oczy wyroby chłonne. Dostosowane kształtem oraz grubością idealnie do potrzeb.

Jaki rozmiar wkładki wybrać?

W wyborze należy się kierować przede wszystkim częstotliwością pojawiania się problemu oraz ilością wydalanego moczu. W tym wypadku identycznie jak z podpaskami wybór jest bardzo szeroki. Wyroby można dobrać do swojego rozmiaru oraz potrzeb. Na stronie https://chlonne24.pl/ znajduje się  wiele różnych rozwiązań medycznych, które pomogą na co dzień zachować uczucie komfortu zarówno psychicznego jak i fizycznego. Problemu nie należy się wstydzić, jest to zupełnie normalne u kobiet na początku ciąży, a u dziesięciu procent zdarza się nawet po zakończeniu okresu połogu albo pojawia się w późniejszych latach. Mięśnie z wiekiem słabną i nie spełniają swojej funkcji.

Czy wkładki to jedyna pomoc przy nietrzymaniu moczu?

Zdecydowanie nie. W wielu przypadkach problem da się rozwiązać lekami, oczywiście po wcześniejszej wizycie lekarskiej, ćwiczeniami lub chirurgicznie. Z metod doraźnych jest jeszcze inna możliwość. Z pomocą przychodzą tutaj majtki chłonne dla kobiet. Rozwiązanie o tyle wygodne, że nie trzeba pamiętać o wymianie wkładek. Rozmiar majtek również idealnie można dobrać do swoich potrzeb. Największy wybór różnych rodzajów majtek znajdziesz na https://chlonne24.pl/majtki-chlonne-dla-kobiet. Wszystkie wyroby są przetestowane. Jest możliwość realizacji zleceń NFZ. Wśród niezbędnych artykułów znajdziesz:

  • Majtki chłonne
  • Pieluchomajtki na rzepy
  • Wkładki urologiczne
  • Pieluchy anatomiczne
  • Podkłady chłonne
  • Środki do pielęgnacji

Zawsze dbaj o swoje zdrowie

Bardzo istotne jest zadbanie o siebie, ponieważ komfort psychiczny jest bardzo ściśle związany z komfortem fizycznym. Dlatego nigdy nie powinno się zdrowia zaniedbywać. Konieczne są regularne badania krwi oraz inne cykliczne badania zalecane przez specjalistów. W czasie ciąży należy szczególnie dbać o siebie oraz konsultować problemy z lekarzem prowadzącym tak, aby nienarodzone dziecko rozwijało się prawidłowo. Należy dbać o swoją dietę oraz dobrostan psychiczny. Jeśli pojawia się problem nietrzymania moczu, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem i zastosować środek doraźny w postaci wkładki lub pieluchy. To problem bardzo powszechny, ale dopiero od niedawna szerzej poruszany w mediach oraz publikacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here