Rodzaje elektrod do elektrostymulatora – które rozwiązanie będzie odpowiednie?

0
282

Elektrostymulator to urządzenie powszechnie wykorzystywane w szeroko pojętej fizjoterapii i medycynie. Zabiegi wykonywane z jego pomocą pomagają m.in. w redukcji tkanki tłuszczowej, poprawie ukrwienia ciała czy odbudowywaniu mięśni po długim unieruchomieniu. Niemniej jednak chcąc prawidłowo korzystać ze wspomnianego narzędzia, niezbędne jest zaopatrzenie się w akcesoria, takie jak elektrody do elektrostymulatora.

Podstawowe rodzaje elektrod do elektrostymulatora

Przeglądając ofertę rynkową można natknąć się na różnego rodzaju produkty. Wiele z nich łączy jedna cecha wspólna – elektrody do elektrostymulatora są w większości samoprzylepne. Ich charakterystyka zdecydowanie ułatwia pracę z pacjentem oraz przyczynia się do jak najmniejszej inwazyjności zabiegów. Abstrahując od tego, większa uwagę należy zwrócić na rodzaje wspomnianych akcesoriów.

Przede wszystkim należy wyróżnić elektrody żelowe, które są jednym z najpowszechniejszych i najczęściej wybieranych rozwiązań. Ich popularność wynika m.in. z prostoty obsługi. Samoprzylepną elektrodę żelową wystarczy podłączyć do elektrostymulatora oraz umieścić na ciele pacjenta. Ponadto, żelowe alternatywy są stosunkowo tanie i wystarczają średnio na około 40 zabiegów. Niestety, nie nadają się do dezynfekcji, w związku z czym należy pamiętać o tym, aby każdy pacjent był wyposażony we własny komplet elektrod do elektrostymulatora.

Poza wspomnianymi powyżej rozwiązaniami, na rynku można spotkać się również z elektrodami gumowymi, które są swego rodzaju następcą metalowych, starych odpowiedników. Elektrody do elektrostymulatora wykonane z gumy nie są samoprzylepne, jednak posiadają wiele zalet. Można je dezynfekować, są trwałe i odporne na uszkodzenia. Niemniej jednak warto mieć na uwadze to, że wymagają dodatkowego podkładu, który będzie odpowiadał za przewodzenie impulsów elektrycznych. Co więcej, z racji tego, że nie posiadają powierzchni adhezyjnej, należy je mocować np. za pomocą opasek.

Uniwersalne elektrody do elektrostymulatora

Wymienione powyżej rozwiązania charakteryzują się odpowiednią specyfikacją i wymaganiami. Poza opisywanymi dotychczas elektrodami można spotkać się również z akcesoriami tekstylnymi, które są przeznaczone m.in. do użytku domowego. Pośród nich można również wyróżnić elektrody funkcyjne, które ułatwiają stymulację określonych części ciała. Dedykowane rozwiązania są również stosowane w przypadku miejsc intymnych czy twarzy.

Jak widać, wybór elektrod do elektrostymulatora jest dość szeroki i może sprawić nieco kłopotów początkującym osobom. Alternatywą dla powyższych rozwiązań są uniwersalne elektrody do elektrostymulatora. To produkty, które pasują do większości sprzętów, dzięki czemu bez problemu można je połączyć zarówno z urządzeniami starego, jak i nowego typu. Są doskonałą odpowiedzią na różnorodne alternatywy i sprawdzą się w momencie ogólnego zastosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here