Rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych jako doskonały sposób na rehabilitację

0
1650

Rower rehabilitacyjny trójkołowy – dla kogo i jakie są rodzaje?

Jak widać za większością naszych okien zima nie wygląda jak zima, do której przyzwyczaiła nas natura przez ostatnie dziesięciolecia. Śniegu nie ma, temperatura waha się koło zera stopni, a już jest luty. Czas szybko mija więc za chwilę będzie wiosna z temperaturami zapewne nadającymi się na jazdę na rowerze. Więc dlaczego tego nie wykorzystać i podreperować kondycję i samopoczucie.

Osoby niepełnosprawne mają też taką możliwość, też mogą jeździć na rowerach przystosowanych właśnie do ich możliwości.

Takimi rowerami, na których mogą poruszać się osoby niepełnosprawne są właśnie rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych występujące w różnych rodzajach i oczywiście nadające się dla każdej grupy wiekowej od małych dzieci przez młodzież i dorosłych do seniorów włącznie. Czy dziewczynka, czy chłopiec, czy kobieta, czy mężczyzna, każdy znajdzie rower trójkołowy do rehabilitacji dla siebie.

Najpopularniejsze są rowery rehabilitacyjne trójkołowe z dwoma kołami z tyłu takie jak w linku  https://www.zdrowapolka.pl/rower-rehabilitacyjny-trojkolowy-dziewczynki.html

Występują również rowery trójkołowe z dwoma kołami z przodu, rowery z tradycyjnym siedziskiem rowerowym jak rownież z siedziskiem w formie fotelika dla osób, które tego wymagają. Jeśli jest konieczność pomocy osoby drugiej to można skorzystać z rowerów typu tandem, rowerów trójkołowych do wożenia podopiecznego z tyłu czy bardzo popularnych rowerów trójkołowych typu riksze rowerowe gdzie osoba wożona siedzi wygodnie z przodu obserwując otoczenie. 

Rowery rehabilitacyjne z amortyzowanymi kołami – co to jest za urządzenie?

Dla osób, które nie muszą wykorzystywać rowerów trójkołowych do rehabilitacji można polecić grupę rowerów funkcjonalnie bardzo zbliżonych do trójkołowców. Są to rowery plasujące się między zwykłymi rowerami „cywilnymi”, a rowerami trójkołowymi do rehabilitacji.

Mówimy tu o rowerach rehabilitacyjnych z amortyzowanymi kołami takimi jak tutaj

https://www.zdrowapolka.pl/rower-z-amortyzowanymi-kolami-bocznymi-dla-dzieci-od-3-lat.html

Rowery te są szczególnie doskonałe są w rehabilitacji dzieci. Niewiele odbiegają wyglądem od zwykłych rowerów. Doskonale pomagają w zachowaniu równowagi w czasie jazdy.

Rowery trójkołowe dla niepełnosprawnych – doskonały wpływ na zdrowie

Powiedzenie „ruch to zdrowie” jest znane od dawna. Sprawa jest oczywista. Za sprawą rowerów trójkołowych w różnych odmianach osoby niepełnosprawne mają możliwość spełnienia swoich marzeń czy podreperowania kondycji fizycznej. Organizowanie i uczestniczenie w wycieczkach rowerowych daje możliwość nieograniczonego kontaktu z naturą oraz kontaktu z innymi ludźmi co również jest bardzo cennym elementem jakiejkolwiek terapii i może wpłynąć w zbawienny sposób na samopoczucie i zdrowie osoby niepełnosprawnej.

Dla najmłodszych doskonałą formą rehabilitacji oraz spędzania wolnego czasu i doskonałej zabawy są rowery czterokołowe. Stabilne, zapewniające niesamowita frajdę z jazdy. Każdy rodzic się cieszy kiedy widzi uśmiech na buzi swojego dziecka.

W związku z panującymi trendami, a także dbałość o środowisko naturalne dostępne są rowery 3 kołowe elektryczne do rehabilitacji z wspomaganiem elektrycznym. Na szczególną uwagę zasługują elektryczne riksze dla dzieci niepełnosprawnych. Zastosowanie w nich napędu elektrycznego znacznie podnosi ich funkcjonalność. Osoba wożąca z chwilą zmęczenia pedałowaniem może uruchomić napęd elektryczny działający w dwojaki sposób. Napęd ten może zadziałać jako wspomaganie czyli można dalej pedałować ale będzie znacznie łatwiej ponieważ silnik elektryczny wykona pracę zamiast osoby pedałującej. Może być również wykorzystany do całkowitego przejęcia napędu czyli osoba wożąca przestaje pedałować, uruchamia napęd elektryczny i jedzie dalej.

Posiadając ponad dwudziesto piecio letnie doświadczenie w sprzedaży proponujemy szeroki wybór rowerów dla niepełnosprawnych wraz z dodatkowym wyposażeniem, które znajdą Państwo na stronie

https://www.zdrowapolka.pl/category/rowery-dla-niepelnosprawnych

Rowery rehabilitacyjne trójkołowe poprawiają nastrój i humor!

Wiadomo doskonale, że przez ruch wzmacniamy nasze ciało, ale powinniśmy pamiętać, że także wydziela się hormon szczęścia – endorfiny. Dlatego też po jeździe na rowerze trójkołowych do rehabilitacji mamy lepszy humor, jesteśmy szczęśliwsi i czujemy się lepiej. Regularna i systematyczna jazda pomaga nam powracać do sprawności i wzmacniać nasze ciało i umysł. Zapobiega stanom lękowym i depresjom. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami ze sklepu medycznego ZdrowaPolka, którzy pomogą w znalezieniu odpowiedniego modelu roweru rehabilitacyjnego dla Państwa.

Pozdrawiamy i zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here