Sok z brzozy – ulga przy reumatyzmie

0
733

Wiele osób wie, że reumatyzm potrafi być bardzo bolesny. Najczęstszą przyczyną schorzenia jest dyskopatia krążka kręgosłupa i często cierpią na nią osoby starsze. Istnieją na szczęście naturalne metody, które pomagają przynieść ulgę. Sok z brzozy to panaceum nie  tylko na reumatyzm, ale także wiele innych chorób. Co więcej, ciekawym produktem pozyskiwanym z kory brzozy jest ksylitol, czyli tzw. cukier brzozowy. Niski indeks glikemiczny sprawia, że jest bardzo dobry dla diabetyków. Smakuje jak cukier, więc jest zdrowym słodzikiem dla osób, którym ciężko zrezygnować z dotychczasowych walorów smakowych. Poznaj właściwości soku brzozowego!

Bóle reumatyczne a rwa kulszowa

Zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony rwy kulszowej jest czymś, czym może poszczycić się sok z brzozy. Działanie przeciwbólowe nie kończy się w obszarze reumatyzmu. Wszelkie bóle stawów, kości, mięśni zostają złagodzone, co wywołuje odczuwalną ulgę w przypadku grypy czy też przeziębienia.

Anemia (niedokrwistość) – co zrobić?

Potas, wapń, żelazo to cenne składniki, które część społeczeństwa w ogóle nie wprowadza do diety. Wegetarianie to grupa osób, która zdecydowała się na spożywanie produktów wyłącznie pochodzenia niezwierzęcego. Mięso jest źródłem łatwo przyswajalnego żelaza. Wyeliminowanie go w całości z jadłospisu, często prowadzi do wystąpienia anemii. Sok z brzozy może być jedną z alternatyw, których celem jest zaopatrzenie organizmu w żelazo.

Kamienie moczowe

Substancje moczopędne zapobiegają tworzeniu się złogów i kamieni moczowych. Sok z brzozy ma właśnie takie działanie, dlatego też powinien być stosowany dla osób borykających się z kamicą dróg moczowych. Obecność kamieni może być dość ciężka do wykrycia, ponieważ odczuwanie objawów jest rzadko spotykane. Najczęstszym scenariuszem jest poinformowanie przez lekarza, o początkach choroby w trakcie badania profilaktycznego. Wypicie soku z brzozy można zarówno stosować w obrębie profilaktyki, jak i podczas leczenia kamicy moczowej. Zapobiegnie to ponownemu nawrotowi choroby. W sokach z brzozy znajduje się wiele dobrego!

Prawidłowe wydzielanie insuliny

Cynk reguluje pracę trzustki, co wpływa pozytywnie na właściwe wydzielanie insuliny. Sprawuje kontrolę nad układem krążenia, zapobiegając żylakom i niwelując ciśnienie. Maść cynkowa jest chętnie wykorzystywanym specyfikiem w celu leczenia zmian trądzikowych. Działanie antybakteryjne powoduje, że zmiany trądzikowe prędzej znikają oraz stają się mniej widoczne. Sok z brzozy oczywiście zawiera pożyteczny cynk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here