Stoły do transportu pacjentów

0
1902

Meble medyczne i szpitalne to specjalna kategoria produktów, które muszą wykazywać się nie tylko podwyższoną użytecznością i bezpieczeństwem, ale także odpornością na długotrwałe i intensywne użytkowanie. Właśnie dlatego podczas zakupu takiego sprzętu, warto zadbać, aby pochodził on od renomowanego producenta, który zapewnia gwarancję wysokiej jakości. Stoły transportowe wykorzystywane są do przewożenia chorych w obrębie budynku oraz poza nim.

Zastosowanie stołów do transportu chorych

Stoły do transportu chorych powinny być przede wszystkim wyposażone w wytrzymałą konstrukcję osadzoną na kołach. Ważnym elementem stołów transportowych są barierki uchylne, które pozwalają zabezpieczyć pacjenta przed niefortunnymi zdarzeniami, a w razie potrzeby dają możliwość ich odchylenia w celu swobodnego przeniesienia pacjenta na inny stół. Innym istotnym wyposażeniem stołów transportowych jest również stojak na kroplówkę, która bardzo często musi towarzyszyć przewożonym pacjentom.

Stoły do transportu chorych – rodzaje

Tę kategorię produktową można podzielić na stoły o regulowanej wysokości oraz te, w których  leżysko umieszczone jest na stałym poziomie. Wybór odpowiedniego stołu jest szczególnie ważny w kontekście jego użyteczności – regulowany poziom blatu ułatwia przemieszczanie pacjentów z jednego łóżka na drugie. W większości placówek wykorzystuje się obydwa typy. Warto zaznaczyć, że oprócz regulacji wysokości, w niektórych modelach stołów transportowych można również zmieniać nachylenie leżyska uzyskując pozycję Trendelenburga lub AntyTrendelenburga.

Szerokie spektrum zastosowań

Stoły do transportu chorych znajdując swoje zastosowanie głównie w szpitalach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również w innych placówkach medycznych tj. domach spokojnej starości, gabinetach rehabilitacyjnych, salonach masażu itd. To profesjonalny sprzęt, który nie tylko umożliwi świadczenie usługi na najwyższym poziomie, ale również zadba o bezpieczeństwo i wygodę pacjentów.

Przedstawiliśmy podstawowe wyposażenie, jakie powinny mieć stoły do transportu pacjentów, jednak trzeba wiedzieć, że na rynku istnieje bardzo wiele różnych wariantów. Dobrym wyborem będą stoły do transportu pacjentów firmy INNOW – https://innow.pl/kategoria-produktu/stoly-do-transportu-chorych/, czyli jednego z czołowych producentów mebli medycznych. To z pewnością doskonały wybór, który daje gwarancję trwałości na długie lata użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here