Zbawienne właściwości glinek

Nie ma nic tak satysfakcjonującego jak dobra maseczka z gliny, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze świeżym podrażnieniem skóry lub w przypadku, gdy jest ona wyjątkowo przetłuszczona. Sposób, w jaki glina twardnieje i napina się na skórze, daje jasno do zrozumienia, że kuracja działa  naprawdę. Ale czy glinki naprawdę robią tyle dobrego dla naszej skóry? Jak dokładnie one działają? Dobra wiadomość jest taka, że glina ma udowodnione korzyści, zwłaszcza dla niektórych rodzajów skóry. Oto jak działają maski z gliny – i co mogą zrobić, aby poprawić kondycję skóry w dłuższej perspektywie.

Gdyby mieć złotówkę za każdą glinianą maseczkę, jaka kiedykolwiek została przygotowana, z powodzeniem można by zainwestować w prywatny odrzutowiec – tak bardzo popularna jest ta kuracja. Jednak glinki to nie tylko maseczki. Glina jest popularna w wielu różnych produktach do pielęgnacji skóry, ponieważ jest bardzo skuteczna w usuwaniu naskórka. Pomaga w detoksykacji skóry i usuwa zanieczyszczenia oraz tłuszcze z powierzchni skóry – co potwierdziły liczne badania laboratoryjne. Jest to szczególnie przydatne dla osób z trądzikiem lub skórą tłustą. Ale nawet jeśli nie nękają nas wypryski, to i tak warto co jakiś czas skorzystać z maseczki z domieszką zielonej (https://ecospa.pl/kategoria/spa/glinka-zielona ) lub innej glinki. Są one bardzo bogate w minerały i kwasy, które mogą przynieść korzyści również innym rodzajom skóry.

Glinka i trądzik

Każdy, kto ma skórę tłustą lub skłonną do trądziku, pierwsze kuracje za pomocą maseczek z glinką ma już pewnie za sobą. Substancja ta jest popularna dla tych rodzajów skóry z uzasadnionego powodu – pomaga wyciągać zanieczyszczenia, a także pochłania nadmiar tłuszczy, które pojawiają się na powierzchni skóry, a dodatkowo pomaga zmniejszyć nadmiar połysku. Można pożegnać się z zatkanymi porami.

Niektóre rodzaje glinek doskonale nadają się do nawilżania suchej skóry

Nawet jeśli nie zmagamy się z trądzikiem, glinka może nadal zapewniać zdrową dla kondycji skóry detoksykację. W niektórych przypadkach gliniane maski mogą nawet nawilżać skórę – co jest niezbędne, jeśli mamy do czynie z suchą cerą. Należy wtedy szukać tych glinek, które są bardziej nawilżające i zawierają składniki takie jak gliceryna i hialuronian sodu.

Rodzaje glinek

Zielona glinka jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów gliny i zawiera najwyższą ilość cennych minerałów.

Czerwona glinka to glinka zawierająca więcej krzemianu niż inne gliny.

Biała glinka jest mniej chłonna niż inne, co sprawia, że jest idealna dla osób o wrażliwej skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here