Niezbędny element wyprawki - poduszki rogale do karmienia i spania

Współcześnie wiele młodych mam ma możliwość w rozmaity sposób ułatwiania sobie życia w momencie, gdy ciąża dobiega końca oraz gdy na świecie pojawia się ukochane maleństwo. Dzieje się tak za sprawą różnorodnych przedmiotów, które zostały wynalezione po to, by pomóc młodej mamie w przebrnięciu przez najtrudniejsze chwile. Warto zainteresować się tego rodzaju gadżetami, aby uczynić macierzyństwo jeszcze bardziej wspaniałym przeżyciem.

Tradycyjne poduszki rogale do karmienia

W ostatnich latach hitem na rynku dla młodych mam są specjalnie wyprofilowane poduszki w kształcie rogala, które wspomagają mamę przy karmieniu dziecka. Są one niezwykle wygodne zarówno w przypadku karmienia maluszka piersią, jak i butelką. Ergonomiczny kształt poduszki i komfortowy rozmiar 60 x 40 cm sprawiają, że poduszka jest idealnie dostosowana do budowy ciała niemowlaka. Dziecko leży na poduszce w sposób wygodny, bezpieczny i pewny. Poduszki rogale do karmienia są także wyjątkowo wygodne dla mamy, która może usiąść wygodnie na kanapie lub w fotelu i bez obciążania ramion przystawić dziecko do piersi lub podać mu butelkę. Najbardziej praktycznie jest wybierać dwustronne poduszki rogale do karmienia ze zdejmowanymi powłoczkami, które w razie potrzeby można wyprać w pralce. Należy ponadto zwrócić uwagę na to, by poduszka była wykonana z antyalergicznych materiałów i posiadała odpowiednie, zdrowe dla dziecka i nie przemieszczające się wypełnienie. Tego rodzaju poduszki rogale do karmienia mogą pełnić również funkcję podpórek dla starszych dzieci próbujących już siadać. Decydując się na poduszki rogale do karmienia o barwnych, atrakcyjnych powłoczkach z pewnością będą one stanowić także oryginalną dekorację pokoju dziecięcego oraz jedną z ulubionych przytulanek.

Wielkogabarytowe poduszki rogale do karmienia i spania

Często pod koniec ciąży, w trzecim trymestrze młode mamy cierpią na problemy ze spaniem. Na pomoc w takich przypadkach przychodzą duże poduszki, które zapewniają wygodne ułożenie podczas odpoczynku i snu. Najbardziej doceniane przez mamy są duże poduszki w kształcie litery V lub C. Od indywidualnych preferencji zależy to, która poduszka okaże się bardziej wygodna więc jeśli jest taka możliwość dobrze byłoby przed zakupem przetestować zalety dużych poduszek o różnych formach. Tego typu poduszki świetnie sprawdzają się także po porodzie w znacznej mierze ułatwiając karmienie dziecka. Odpowiednio wyprofilowane, duże poduszki rogale do karmienia i spania zapobiegają bólom pleców i obrzękowi nóg i w czasie ciąży stabilizują boczną pozycję ciała mamy zapobiegając jednocześnie spaniu na plecach.

Artykuł powstał we współpracy z https://omedika.pl/poduszki-rogale-do-karmienia-c218.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here