Kiedy warto odwiedzić dentystę?

Wizyta u dentysty dla wielu z nas to nieprzyjemne doświadczenie, kojarzące się wyłącznie ze stresem i bólem. Nic więc dziwnego, że tak duża ilość pacjentów trafia do gabinetu z dolegliwościami jamy rozwiniętymi do tego stopnia, że powodują one poważne problemy z zębami. Zaniedbanie uzębienia sprawia, że w skrajnych przypadkach możliwe jest dojście do zmian niemożliwych do wyleczenia. Kiedy więc warto rozważyć ewentualną wizytę u stomatologa.? Jakie sygnały powinny dać nam do myślenia?

Ból w jamie ustnej

Pierwszym, wyraźnym symptomem jest ból zęba. Jeżeli dyskomfort ten utrzymuje się przez dłuższy czas, wizyta u stomatologa jest niezbędnym krokiem do podjęcia. Pamiętajcie jednak, że nie istnieje jeden konkretny „rodzaj” bólu, który może jednoznacznie zakwalifikować nas do leczenia. Ból może być promieniujący, pulsujący czy po prostu punktowy. Dlatego też, gdy poczujecie ból, to gdy już udacie się do gabinetu stomatologicznego — nie zapomnijcie opisać specyfikę tej dolegliwości. To niezwykle ważna informacja dla specjalisty!

Krew i nieprzyjemny zapach

Ból to jednak nie wszystko — istnieje szereg innych dolegliwości mogących dać powód wizyty u stomatologa. Należą do nich krew obecna przy codziennej higienie jamy ustnej czy też stale utrzymujący się nieprzyjemny zapach z ust. Pierwszy z czynników daje o sobie znać zwłaszcza przy szczotkowaniu zębów i może być to wstęp do szeregu chorób, takich jak paradontoza. Stany zapalne tkanek miękkich sprawiają, że dziąsła są niezwykle delikatne i podatne na krwawienia. Dentysta może również pomóc nam w usunięciu nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej, utrzymującego się nawet przy regularnej higienie jamy ustnej. Powodem występowania tej dolegliwości jest nagromadzenie płytki lub kamienia nazębnego na powierzchni zębów. 

Urazy zębów

Nie sposób nie wspomnieć też o oczywistej kwestii kwalifikującej nas do wizyty u specjalisty, jakim jest dentysta — urazach zębów. Ząb, który jest pęknięty, złamany, bądź też wyraźnie chwieje się — konieczne jest umówienie się na pilną konsultację ze stomatologiem. Jeżeli będziemy działać szybko, to nie tylko unikniemy powstania stanów zapalnych czy ropni w miejscu urazu, ale też leczenie samego zęba będzie znacznie prostsze. W zależności od indywidualnego przypadku koniecznością może okazać się ekstrakcja zęba, lecz wraz z rozwojem całej stomatologii znaczną część urazów można całkowicie wyleczyć! 

Sami widzicie, że powody dla wizyty w gabinecie stomatologicznym są zróżnicowane, lecz należy je traktować z należną i równą powagą. Nigdy nie ignorujcie czynników mogących zaszkodzić waszemu zdrowiu jamy ustnej!

Jeśli szukasz dobrego stomatologa zajrzyj na http://mdentalclinic.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here