1 procent

Słowo „podatki” zazwyczaj wywołuje w nas raczej nieprzyjemne skojarzenia, jednak wszystko ma swoje dobre strony. W przypadku rozliczenia z Urzędem Skarbowym, niewątpliwym plusem jest możliwość przekazania 1% podatku, czyli pozornie niewielkiej kwoty, która okazuje się mieć ogromne znaczenie. Zobacz, jak będąc przykładnym, płacącym podatki obywatelem, możesz również nieść pomoc potrzebującym.

1% podatku – o co w tym chodzi?

Zastanawiasz się pewnie na czym polega inicjatywa, o której co roku jest tak głośno. Przekazanie 1% podatku to nic innego, jak wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego. Chociaż może się wydawać, że nie będzie to duża suma, często okazuje się, że zebrane kwoty pozwalają instytucjom sfinansować operacje, remonty szpitali, sprzęt rehabilitacyjny czy posiłki dla potrzebujących. Co więcej pieniądze, które możesz w ten sposób przekazać i tak musisz oddać. Różnica jest taka, że jeśli nie wybierzesz żadnej organizacji, cała kwota trafi do budżetu państwa. Zdecydowanie szkoda byłoby stracić okazję, żeby pomóc instytucji charytatywnej, której działalność jest ci bliska.

1% podatku – komu możesz go przekazać?

Jest bardzo wiele organizacji pożytku publicznego, które są w stanie dobrze wykorzystać środki z 1% podatku. Możesz wybierać spośród wielu fundacji, które wspierają biedne rodziny, leczą uzależnienia, pomagają zwierzętom lub pomagają w leczeniu chorych i niepełnosprawnych. Często masz także możliwość zdecydować, kto z podopiecznych danej fundacji otrzyma twoje pieniądze. Trudno ocenić, które organizacje bardziej zasługują na twoje wsparcie, a które mniej, dlatego w tej decyzji wyjątkowo warto kierować się współczuciem oraz osobistymi odczuciami.

1% podatku – jak przekazać?

Jeśli chcesz zobaczyć szczegółowy instruktaż, jak przekazać 1% podatku, przeczytaj tekst na stronie https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/. Tak naprawdę proces jest bardzo prosty. Wystarczy, że wpiszesz numer KRS organizacji w odpowiedniej rubryce formularza. Pod spodem możesz jeszcze zaznaczyć np. osobę, na której leczenie chcesz przesłać pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here