trening z trenerem

Podstawowym elementem aktywnego trybu życia jest aktywność fizyczna. Niektórzy wybierają bieganie w parku lub grę w piłkę nożną z grupą znajomych, a inni treningi na siłowni. Kiedy jednak czujemy się przemęczeni, nie mamy ochoty zajmować się żadną aktywnością fizyczną. Co jest przyczyną braku energii? Jak sobie poradzić z tym problemem?

W czym tkwi problem braku siły?

Rozwiązywanie problemów rozpoczyna się od zlokalizowania przyczyn. Nie inaczej jest w przypadku chronicznego zmęczenia. O ile jest to pierwszy raz i nie zdarzało się wcześniej, kilkudniowe uczucie zmęczenia jest prawdopodobnie spowodowane gorszym snem, większą ilością snu, niskim ciśnieniem lub wypitym na weekendzie alkoholem. Jeśli jednak problem pojawia się regularnie, przyczyn musimy szukać nieco głębiej. Bardzo częstym powodem powodującym zmęczenie, szczególnie osobom, które starają się schudnąć, jest zbyt mała ilość kalorii. Czasem powodem jest to, że dieta jest zbyt uboga w witaminy i minerały. Dieta musi być zbilansowana i dostarczać nam wszystkich najważniejszych składników odżywczych. Węglowodany najlepiej czerpać z takich źródeł jak warzywa, owoce, produkty zbożowe i rośliny strączkowe. Białka znajdziemy w chudym mięśnie, rybach, nabiale, jajach i we wspomnianych już roślinach strączkowych. Z kolei zdrowe tłuszcze możemy znaleźć w olejach roślinnych, tłustych rybach, orzechach, nasionach i w awokado. Utrzymanie zdrowej diety bywa czasochłonne. Czasem najlepszym sposobem jest skorzystanie z oferty, którą przygotował catering dietetyczny Wrocław. Oszczędzamy w ten sposób bardzo dużo czasu i mamy pewność, że każda dostarczana potrawa jest zdrowa i przygotowana ze świeżych produktów.

Co jeszcze może powodować ciągłe zmęczenie organizmu?

Zmęczenie może być również rezultatem przetrenowania. Temat przetrenowania jest bardzo szeroki i kontrowersyjny. Przetrenowanie owszem istnieje, ale najczęściej nie układu mięśniowego, lecz nerwowego. Przetrenowanie układu nerwowego wiąże się nie tylko z naszą aktywnością fizyczną i treningami, ale również ze stylem życia. Niewyspanie się, duże wymagania w pracy i nadgodziny oraz problemy w życiu osobistym – taka mieszanka może sprawić, że organizm będzie poddany zbyt dużej ilości stresu. W takiej sytuacji nie warto dodawać go poprzez bardzo ciężkie treningi. Zamiast tego lepiej odpocząć i poukładać swoje życie osobiste. Czasem główną przyczyną są problemy hormonalne. W tym przypadku konieczna jest jednak wizyta u lekarza i konsultacja ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here