Dlaczego warto regularnie korzystać z sauny

Sauna oferuje liczne korzyści zarówno dla ciała, jak i duszy. Regularne poddawanie się działaniu gorącej pary wodnej pozwala wygrzać się, zadbać o skórę całego ciała oraz skutecznie zredukować stres i zmęczenie towarzyszące codziennemu funkcjonowaniu. Regularne wizyty w saunie pozwalają także skutecznie pozbyć się z organizmu toksyn i poprawić samopoczucie. Ze wszystkich zalet relaksu w saunie można skorzystać odwiedzając popularny Park Wodny w Krakowie.

Zalety sauny, czyli dlaczego warto ją odwiedzać?

Sauna jest szczególnie popularna w krajach skandynawskich, których mieszkańcy nie wyobrażają sobie skutecznego relaksu i oczyszczenia organizmu bez regularnych wizyt w łaźni parowej. Korzystanie z sauny docenimy jednak nie tylko w chłodnym klimacie, gdyż kąpiele w łaźni parowej nie tylko rozgrzewają, ale oferują wiele innych, istotnych ze zdrowotnego punktu widzenia korzyści. Jedną z głównych korzyści sauny jest jej działanie detoksykujące. W codziennym życiu jesteśmy stale narażeni na toksyny zawarte w wodzie, pożywieniu, używkach oraz powietrzu. Sauna wzmaga wydzielanie potu, z którym wydalane są również szkodliwe toksyny. W efekcie poprawia się nasze samopoczucie, a organizm funkcjonuje lepiej i wydajniej.

Wizyta w krakowskim saunarium pozytywnie wpływa także na krążenie krwi – podczas pobytu w saunie nasze tętno przyspiesza o ok. 30%, co poprawia wydolność układu krążenia, obniża ciśnienie krwi oraz usprawnia pracę serca. Sauna wywiera także bardzo pozytywny wpływ na odchudzanie, gdyż jej właściwości pozytywnie wpływają na metabolizm, co prowadzi do szybszej utraty zbędnych kilogramów, wydajniejszego spalania tkanki tłuszczowej oraz wspomaga dążenie do zgrabnej sylwetki. Odwiedzając Park Wodny w Krakowie i korzystając z sauny możemy także liczyć na poprawę stanu skóry poprzez wzrost jej nawilżenia i elastyczności. Regularne poddawanie się gorącym kąpielom parowym wygładza naskórek oraz gwarantuje mu młodszy, atrakcyjniejszy wygląd.

Saunarium w Parku Wodnym – idealne miejsce, aby poznać i docenić zalety sauny!

Saunarium Park Wodny w Krakowie to miejsce, w którym na łącznej powierzchni 400 m2, mieści się strefa odpoczynku i regeneracji. Strefa saun oferuje dostęp do kilku rodzajów saun o zróżnicowanych właściwościach regeneracyjnych i relaksacyjnych. Do dyspozycji klientów zainteresowanych poznaniem zalet korzystania z sauny są klasyczne sauny fińskie, ruska bania, łaźnia morska, sauna ziołowa oraz sauna ognista. Specjalnie z myślą o osobach, które preferują niższe temperatury powstał natomiast infrared solny – specjalna sauna pełniąca funkcję groty solnej.

Takie zróżnicowanie dostępnych w krakowskim saunarium saun pozwala na wybór formy relaksu idealnie dostosowanej do osobistych preferencji oraz przyświecających wizycie celów. Park Wodny w Krakowie oferuje także dostęp do specjalnej strefy relaksu z tężnią, która skutecznie łączy relaks z inhalacjami solankami. Inhalacje stanowią doskonałą metodę profilaktyki chorób górnych dróg oddechowych, którą w szczególności docenią osoby cierpiące na nawracające infekcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here