Defibrylator

Defibrylatory szkoleniowe – czym się różnią od prawdziwego sprzętu?

https://www.piqsels.com/en/public-domain-photo-zsbwb

Defibrylator AED jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie, a jednocześnie intuicyjnym w obsłudze. Nowsze modele wspomagają osobę udzielająca pomocy komendami głosowymi, które pozwalają bezpiecznie przeprowadzić akcję ratunkową nawet temu, kto nie posiada medycznego wykształcenia. Mimo to jednak warto przejść kurs pierwszej pomocy, na którym zapoznać się można z użytkowaniem sprzętu medycznego. Właśnie na potrzeby takich szkoleń powstały defibrylatory treningowe. Czego można się po nich spodziewać, kiedy bierze się udział w kursie?

Defibrylatory szkoleniowe – jakie przydatne funkcje posiadają?

Dobry sprzęt szkoleniowy nie będzie znacząco różnił się od oryginalnego sprzętu. Defibrylatory treningowe posiadają więc system komend głosowych, często w języku polskim i angielskim, dzięki czemu kursanci mają ułatwione zadanie. Oprócz tego w zestawie znajdują się także elektrody w wersji normalnej oraz przeznaczonej do defibrylacji dziecka. Użytkowanie takiego sprzętu jest zatem stosunkowo proste. Zadanie utrudnić może instruktor, który za pomocą pilota jest w stanie zmieniać scenariusze szkoleniowe, tak aby uczestnicy kursu mogli sprawdzić się w różnych sytuacjach.

Defibrylatory szkoleniowe – czy można przeprowadzić z nimi akcję ratunkową?

Najważniejszą kwestią odróżniającą defibrylatory treningowe od prawdziwego sprzętu medycznego jest to, że nie generują one prawdziwego napięcia, a jedynie symulują wyładowania elektryczne. Dzięki temu można na nich ćwiczyć, bez obaw o własne bezpieczeństwo, jednak nie jest możliwe przeprowadzenie z ich udziałem akcji ratunkowej w realnej sytuacji zagrożenia życia. Należy wtedy znaleźć najbliższy punkt medyczny, w którym znajdować się będzie defibrylator AED lub zadzwonić na numer alarmowy.

Defibrylatory szkoleniowe – cena

Defibrylatory treningowe w porównaniu do oryginalnego urządzenia, są dużo tańsze. Na stronie https://impilo.pro/defibrylatory-szkoleniowe znajdziesz modele, których ceny zaczynają się od 700 złotych. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że są przeznaczone wyłącznie do celów szkoleniowych i nie mają zastosowania w prawdziwym ratownictwie. Niemniej jednak podczas treningów sprawdzają się doskonale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here