poduszka rehabilitacyjna

Sen powinien być czasem, podczas którego kręgi i mięśnie szyjne powinny się regenerować i odpoczywać. Niestety wiele osób dostrzega problem dopiero po pojawieniu się stanów bólowych. A przecież dużo lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Oczywiście należy również pamiętać o tym, że nic nie zastąpi uprawiania sportu i ruchu na świeżym powietrzu. Nie trzeba od razu biegać maratonów, ale codzienna gimnastyka lub dłuższy spacer jest po prostu konieczny, aby utrzymać zdrowie całego organizmu. Wspaniałym rozwiązaniem, zarówno dla osób, które odczuwają ból kręgosłupa, jak i dla wszystkich innych, są też poduszki rehabilitacyjne, nazywane  korekcyjnymi lub ortopedycznymi. 

Jak działa poduszka rehabilitacyjna?

Poduszki rehabilitacyjne są opracowane przez doświadczonych ortopedów i fizjoterapeutów, dzięki czemu ich korekcyjny kształt sprawia, że w czasie snu utrzymywana jest poprawna pozycja ciała. Szyja podpierana jest w takim miejscu, aby kręgi szyjne były jak najmniej obciążone, a mięśnie karku i ramion nie pozostawały spięte. Dzięki temu odciążane są również plecy, co pomaga uniknąć wielu, przykrych schorzeń. Jest to idealny sposób na zapobieganie chorobom. W przypadku pojawienia się bólu, często jest już za późno, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest szybkie działanie. Poduszka rehabilitacyjna (dostępne m.in. w https://www.e-poduszki.pl/) powinna być obowiązkowym zakupem każdej osoby, która pragnie utrzymać zdrowie i siły. Tego typu poduszki mają oczywiście różne kształty i wielkości, ale ta najbardziej klasyczna wyprofilowana jest w taki sposób, że wypełnia przestrzeń między materacem, barkiem i szyją, przez co zyskujemy dużą szansę na to, że wstaniemy wyspani.

Jak wybrać poduszkę?

Wybór poduszki rehabilitacyjnej bywa dość trudny. Każda osoba ma nieco inne preferencje i potrzeby. Dobrym pomysłem jest rozmowa z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, który pomoże dobrać poduszkę do schorzenia czy wady postawy. Istotne jest także to, w jakiej pozycji najczęściej śpimy, gdyż nierzadko poduszki rehabilitacyjne opisywane są według takich kryteriów. Niestety na rynku istnieje wiele podróbek, które nie spełniają swoich funkcji. Warto więc poszukać dłużej i dokładniej, aby być zadowolonym z zakupu. Pamiętajmy, że zdrowie ma się tylko jedno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here