Frezarka do użytku domowego i profesjonalnego – jak wybrać tę właściwą?

0
1005

Pielęgnacja paznokci to jedna z najchętniej wybieranych usług kosmetycznych. Wiele kobiet decyduje się w pewnym momencie, by rozpocząć wykonywanie manicure i paznokci żelowych samodzielnie. Wiele względów przemawia za takim wyborem. Nie tylko ekonomiczne – z pewnością bowiem zaoszczędzisz na wizycie u kosmetyczki. Ważny jest również fakt, że będziesz mogła wykonać swoje paznokcie samodzielnie, zgodnie z własnymi upodobaniami i preferencjami. Kluczowym urządzeniem do wykonywania paznokci są frezarki, którym przyglądamy się poniżej. Podpowiadamy – jak wybrać frezarkę wysokiej klasy oraz na jakie cechy urządzeń zwrócić szczególną uwagę.

Frezarki do paznokci przez duże „F” – czyli jak w gąszczu dostępnych odnaleźć frezarkę na poziomie?

Z frezarki korzystają zazwyczaj profesjonalne kosmetyczki, choć coraz częściej sięgają po nie również panie podejmujące się samodzielnego wykonywania paznokci. Jeśli zależy ci, by urządzenie, z którego będziesz korzystać, było wysokiej klasy i niezawodne, wówczas warto pamiętać o najważniejszych sprawach. Zwrócenie uwagi na te parametry pomoże ci odnaleźć frezarkę niezawodną.

Jedną z najważniejszych spraw mających bezpośrednie przełożenie na jakość pracy urządzenia jest siła obrotów, która zależy od mocy samego silnika, a tym samym – całego urządzenia. Ważna jest nie tylko górna granica (która powinna wynosić ok. 30 tysięcy obrotów na minutę), ale również możliwość regulowania tego tempa. Ponadto, ważna jest możliwość regulacji kierunku obracania się – w lewo lub prawo.

Frezarki powinny być również wyposażone w specjalny komponent odpowiedzialny za wchłanianie pyłu. Niestety, ale pył wytrącający się w czasie szlifowania płytki paznokcia potrafi być bardzo uciążliwy. Osiada na powierzchni ciała, miesza się z używanymi kosmetykami, zmniejszając ich trwałość i oddziaływanie. Pochłaniacz pyłu przeciwdziała temu zjawisko, wpływając pozytywnie na uzyskany efekt końcowy.

Dodatkowe pomocne komponenty w budowie frezarki

Wiele dostępnych frezarek różni się wyglądem, sposobem konstrukcji oraz działania, a ponadto – oferowanymi przez nie możliwościami. Niezawodne frezarki do paznokci powinny być przede wszystkim wyposażone w odpowiedni elektroniczny wyświetlacz, który pozwoli regulować parametry ich pracy. Niekiedy, zamiast niego stosuje się innego typu przyciski, pokrętła i inne elementy obsługiwane manualnie. Wyświetlacz daje jednak największy komfort w czasie pracy.

Poza tym warto wybierać urządzenia dysponujące licznikiem napełnienia filtra. Jest to proste, lecz duże ułatwienie – urządzenie będzie nas samo informować, gdy zbliży się do limitu.

Pojemnik na płyn powinien być wystarczająco duży, by zapewnić odpowiednio długi czas pracy. Najlepszym wyborem będą frezarki, w których pojemnik ma pojemność przynajmniej 250 ml. Warto też zwrócić uwagę na sposób jego obsługi, sposób demontowania oraz czyszczenia. Im łatwiejszy będzie w kompleksowej i codziennej obsłudze, tym lepiej dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here