test

Dzięki wiedzy i narzędziom współczesnej nauki możemy uzyskać całą masę informacji o naszym zdrowiu. Diagnostyka jest podstawą współczesnej medycyny. Wyniki badań pozwalają na postawienie trafnej diagnozy i wprowadzenie właściwej metody leczenia. Jak się okazuje, szybkie testy są również bezcenne w przypadku chorób zakaźnych i zagrożenia epidemiologicznego. Na polskim rynku działa firma, która posiada bogate doświadczenie w mikrobiologii przemysłowej, diagnostyce laboratoryjnej, diagnostyce weterynaryjnej, biologii molekularnej i badaniach naukowych.

Testy immunologiczne

Przedsiębiorstwo Argenta, którego siedziba mieści się w Poznaniu, jest wiodącym dystrybutorem produktów dla branży diagnostycznej i biotechnologicznej w Polsce. Swoim odbiorcom zapewnia nie tylko najwyższej jakości bezpieczne produkty, ale również doradztwo, innowacyjne rozwiązania oraz kompleksową obsługę.

Katalog produktów firmy jest imponujący. Wśród najbardziej popularnych wyrobów znajdują się szybkie testy diagnostyczne, w tym testy immunologiczne, które są coraz chętniej proponowane przez lekarzy i wykonywane przez pacjentów. Pozwalają one na wygodne i precyzyjne wykrywanie szerokiej gamy ludzkich chorób.

W testach immunologicznych istotne znaczenie odgrywa reakcja organizmu na antygen, czyli przeciwciało. Pod wpływem pojawienia się takiego antygenu jak bakteria, grzyb lub wirus, nasz układ odpornościowy wytwarza odpowiedź w postaci przeciwciał. Testy wykrywają przeciwciała w konkretnej klasie (IgM – produkowane we wczesnym etapie choroby, IgG – wskazujące o styczności z chorobą w przeszłości). 

Argenta proponuje szereg testów immunologicznych, w tym na przykład: test do wykrywania antygenów borelli u kleszcza, test na rotawirusy, test na syfilis, test do wykrywania mikroalbuminy w moczu, testy wykrywające ciążę i wiele innych. Pełny katalog odczynników dostępny jest pod adresem internetowym: https://www.argenta.com.pl/Szybkie-testy/Testy-immunologiczne.

Testy narkotykowe

Życie społeczne pokazuje, jak bardzo ważne jest stosowanie testów narkotykowych. Jak wiele wypadków powodowanych jest teraz na skutek zażycia różnych chemicznych substancji. Testy pozwalają organom prawa na doprowadzenie sprawców do odpowiedzialności. Przydają się także w kontroli osób uzależnionych oraz młodzieży w szkołach.

W asortymencie Argenta dostępne są testy na narkotyki wykonywane na próbce ze śliny, potu, moczu, czy skóry, które wykrywają środków psychoaktywnych takich jak amfetamina, kokaina, konopia, THC, morfina, metaamfetamina i liczne odmiany dopalaczy. Są proste w obsłudze, dzięki czemu można je wykonać także w warunkach domowych.

Testy alergologiczne

Alergia to dokuczliwość cywilizacyjna. Istnieje całe mnóstwo alergenów, które zmniejszają komfort życia człowieka lub nawet zagrażają jego zdrowiu. Z całą pewnością warto znać swój organizm i sprawdzić, jakie elementy środowiska lub pożywienia mają na nas niekorzystny wpływ. 

Mogą to być takie alergeny jak: kurz, pyłki, roztocza, orzechy, skorupiaki. Testy rozpoznają uczulenie na dany element, dzięki czemu umożliwiają skuteczne leczenie alergii. Co ciekawe, precyzyjnie wykrywają nawet śladowe pozostałości alergenów.

Na koniec warto wspomnieć, że Argenta oferuje także inne rodzaje testów diagnostycznych, w tym: testy do wykrywania drobnoustrojów, testy na mykotoksyny, testy na Covid-19, testy białkowe i inne badania ATP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here