Medycyna estetyczna

Wiele osób chce zachować młody wygląd na lata, niewielu z nich to się udaje. Jednak z drugiej strony wiele osób zastanawia się, dlaczego młode kobiety nawet po 20 roku życia już korzystają z medycyny estetycznej. Warto więc dowiedzieć się, z czego to wynika. Ale przedstawimy Wam też najlepsze zabiegi, dzięki którym można pozbyć się blizn po trądziku.

Medycyna estetyczna w pigułce

Medycyna estetyczna nie jest tym samym co chirurgia plastyczna i tych pojęć nie można mylić. Przede wszystkim medycyna estetyczna jest rodzajem specjalizacji medycznej, a nie działem kosmetologii. Dlatego też wszystkie zabiegi powinny być wykonywane przez lekarza, a nie kosmetologa, gdyż w tym drugim przypadku stanowią zagrożenie dla pacjenta. Sam dział tej medycyny należy do estetologii medycznej, której celem jest zapewnienie wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania nastawione na profilaktykę przeciwstarzeniową skóry, ale też poprawienie standardu życia, dzięki usunięciu blizn czy zmian potrądzikowych. Oznacza to więc, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są nie tylko dedykowane osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek, lecz także przeznaczone dla osób młodych, które zmagają się z deficytem kolagenu bądź chcą pozbyć się kompleksów poprzez redukcję niedoskonałości.

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Wiele młodych kobiet zmaga się z dużymi kompleksami spowodowanymi występującymi na twarzy bliznami. Niestety samo stosowanie kremów nie jest skuteczne i blizny nadal się utrzymują. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie medycyna estetyczna. Warto więc poznać zabiegi, na które można się zdecydować, by zmniejszyć widoczność blizn bądź też je usunąć. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że efektu nie otrzyma się od razu, lecz w wielu przypadkach konieczne jest stosowanie szeregu zabiegów, co pozwoli na uzyskanie maksymalnie dobrego efektu. Jednym z zabiegów, który przynosi dobre efekty jest dermabrazja. Polega ona na ścieraniu naskórka, ale i górnych warstw skóry, dzięki temu skóra staje się wygładzona, a blizny spłycone. Oczywiście taki zabieg wykonywany jest po podaniu środka znieczulającego, następnie po samym zabiegu nakłada się opatrunek, który nasączony jest środkami antybakteryjnymi. Skóra po zabiegu jest opuchnięta, mogą także pojawić się siniaki, ale jest to normalny syndrom i nie trzeba się martwić. Podrażnienia mijają po kilku tygodniach. Ilość zabiegów dobierana jest do rodzajów blizn i ich głębokości i ustala ją lekarz. Ale można też zdecydować się na laseroterapię, a dokładnie na laser frakcyjny ablacyjny. W przypadku tej metody wiązka lasera wnika w głębokie warstwy skóry, następnie jest ona pochłaniania przez wodę, która znajduje się w komórkach. Oczywiście woda jest podgrzewana i ulega wyparowaniu, a to powoduje uszkodzenie komórek. W kolejnym etapie kaskada procesów naprawczych jest uruchamiana, a to wpływa na głębokość blizn i znacząco zmniejsza ich widoczność. Kuracja takim laserem nie wymaga tak częstego powtarzania, ale uważana jest za stosunkowo agresywną, gdyż skóra może być mocno zaczerwieniona zaś sama rekonwalescencja trwa nawet kilka tygodni.

Tylko profesjonalista, czyli lekarz, a nie kosmetyczka

Wszelkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej uznawane są za bezpieczne i obciążone minimalnym ryzykiem. Ale tylko wtedy, gdy wykonywane są przez lekarzy, a nie osoby bez kompetencji. Dlatego też nigdy nie decydujcie się na nie, czy to w salonie kosmetycznym, czy fryzjerskim. Warto natomiast udać się do kliniki medycy estetycznej. My możemy Wam polecić klinikę, której ofertę znajdziecie na stronie: m-clinic.eu. Na zabiegach nie należy też oszczędzać i lepiej słuchać się zaleceń lekarza.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej?

Oczywiście, że są. W wielu przypadkach obejmują aktywną chorobę nowotworową. Dodatkowo nie mogą być przeprowadzane przez rok czy dwa po zakończeniu leczenia – ale o tym decyduje już lekarz. Ciąża, choroby przewlekłe, ale też słaby stan skóry są kolejnymi przeciwwskazania, podobnie jak gorączka czy też toczący się ciężki stan zapalny. Także cukrzycy muszą z nich zrezygnować.

Jeżeli czujecie taką potrzebę bądź też chcecie pozbyć się kompleksów, to zdecydujcie się na zabiegi z medycyny estetycznej.  Ale udajcie się wtedy do dobrej kliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here