Idealna sylwetka dla Ciebie

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem ćwiczenia na siłowni, ale boisz się, że pod wpływem treningu Twoja figura przestanie być kobieca? Czym prędzej porzuć swoje obawy. Regularne wizyty na siłowni nie tylko pomogą Ci zgubić zbędne kilogramy, ale też sprawią, że wbrew temu, co sobie wyobrażasz Twoje ciało stanie się bardziej kobiece niż kiedykolwiek.
Jeśli przyglądając się zdjęciom kulturystek ogarnia Cię lęk i zaczynasz wahać się przed rozpoczęciem treningów to znaczy, że musisz więcej dowiedzieć się swoim ciele z naukowego punktu widzenia. Kobiece ciało zawiera w swoim składzie znacznie mniejszą ilość mięśni niż ciało męskie. Tak samo jest z możliwościami przyrostu tkanki mięśniowej. Panie, które zawodowo zajmują się kulturystyką, aby uzyskać ten muskularny wygląd muszą podpierać się używaniem hormonów. Ze względu na podwyższoną ilość testosteronu we krwi są w stanie zbudować znacznie więcej tkanki mięśniowej niż przeciętna kobieta, której hormony są w zdrowej normie. Nie obawiaj się zatem, że się „przećwiczysz” i pewnego dnia pożałujesz tej decyzji patrząc w lustro. Dzięki treningowi możesz co prawda zwiększysz rozmiar swoich mięśni ale aby wypracować ten zbyt mocny efekt, którego się obawiasz musiałabyś trenować naprawdę długo i ciężko pod okiem profesjonalisty.
Skoro już wiesz, że siłowni nie ma się co bać pewnie zastanawiasz się jak powinnaś ugryźć ten temat. Kiedy już kupisz karnet możesz idąc na siłownie wybrać między dwoma opcjami. Jedną z nich jest uczęszczanie na zorganizowane zajęcia grupowe z instruktorem. Podczas takiej sesji niezależnie czy będzie to zumba, rowerki stacjonarne czy praca z ciężarkami na pewno spalisz dużo kalorii. Będzie to dobry początek dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną i nie bardzo jeszcze wiedzą co z czym się je. Zajęcia grupowe są jednocześnie bardzo dobrą zabawą podczas, której możesz poznać nowe osoby i nawiązać wartościowe relacje. Instruktorka na pewno zadba o Twoje dobre samopoczucie. Uczęszczając na zajęcia grupowe pamiętaj, że każdy ma zupełnie inną wytrzymałość i zaczyna z innego poziomu. Dlatego nie załamuj się jeśli w trakcie zajęć musisz zrobić pauzę na oddech. Z czasem Twoje ciało stanie się bardziej wytrzymałe a kondycja znacznie się poprawi. Nie patrz też na siebie w lustrze zbyt krytycznie. Doceń się za to, że wzięłaś się do pracy. Dzięki temu będziesz czuła, że masz w sobie samej wsparcie. W świecie gdzie każdy z osobna zmaga się z ogromnym workiem narzuconych na siebie oczekiwań nie pozwalaj sobie na krytyczny wewnętrzny dialogi. Nawet jeśli w tym momencie czujesz się słaba lub ociężała masz do tego prawo. Dopiero zaczęłaś dbać o swoje ciało aktywniej. Dawaj z siebie wszystko na każdym treningu, ale nie poszukuj desperacko wizualnych efektów. Twoje ciało najpierw musi wzmocnić się od wewnątrz, zanim pierwsze rezultaty wyłonią się na światło dzienne. Ten moment przyjdzie sam, szybciej niż się tego spodziewasz. Nie wyczekuj go jednak z zapartym tchem. Niech Twoja podróż ku idealnej sylwetce będzie pełna zabawy i satysfakcji. Doceniaj swoje ciało za najmniejsze postępy a będzie Cię słuchać zawsze i we wszystkich aspektach.
Jeżeli jesteś raczej typem samotnego jeźdźca i nie podoba Ci się zbytnio wizja ćwiczenia w grupie, lepszą opcja okaże się sama siłownia. Rozstawione we wszystkich kontach maszyny pomogą Ci sprawnie wypracować założony cel. Jeżeli nie wiesz jak do końca się nimi posłużyć śmiało zapytaj o pomoc trenera. Przychodząc na siłownię po raz pierwszy nie musisz wcale wiedzieć wszystkiego i nikt Cię przez to krytycznie nie oceni. Nie wstydź się zadawać pytań i prosić o wyjaśnienie pojęć, których nie rozumiesz. Trener poza tym, że wprowadzi Cię w ogólne zasady panujące na siłowni i działanie maszyn pokaże Ci także kilka prostych ćwiczeń, z którymi będziesz mogła rozpocząć działanie. Wypytaj go dokładnie o poprawność wykonywania ćwiczeń i oddechów. Z tą podstawową wiedzą będziesz mogła dalej poszerzać swoje umiejętności już na własną rękę.
Dobre ćwiczenia na siłowni dla pań to dosyć rozległy temat. W zależności od tego, jakie rezultaty pragniesz uzyskać inny będzie Twój plan treningu. Jeżeli chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale obawiasz się jeszcze treningu siłowego, zdecyduj się na zadomowienie w tej części siłowni nazywanej strefą kardio. Dzięki ćwiczeniom interwałowym skutecznie podkręcisz swój metabolizm i przyśpieszysz spalanie tłuszczu.
Pamiętaj, że im więcej potu tym lepiej. Nie przejmuj się, jeżeli po dłuższym biegu na orbitreku będziesz nim dosłownie ociekać. Razem z potem z Twojego ciała wydostają się toksyny a Twój organizm zaczyna się oczyszczać. Czy na tym między innymi nam zależy wybierając trening kardio? Zdecydowanie tak! Organizm dobrze oczyszczony i nawodniony znacznie łatwiej pozbywa się zbędnych kilogramów. Dlatego nie zapominaj o spożywaniu odpowiedniej ilości wody. Przy intensywnym treningu wypacasz przez skórę bardzo dużo płynów i aby utrzymać odpowiednią gospodarkę wodną musisz je na bieżąco uzupełniać. Dzięki temu unikniesz groźnego odwodnienia. Możesz także dodawać do wody pastylki z elektrolitami. Dzięki nim szybciej odzyskasz siły po wyczerpującej wizycie na siłowni.
W przypadku, jeśli chcesz mocniej uwydatnić swoje mięśnie zdecyduj się na trening z obciążeniem. Zacznij jednak od małych ciężarów. Dzięki temu wykonując dużą ilość powtórzeń będziesz najskuteczniej rzeźbić swoje mięśnie. Podejdź do swojego treningu indywidualnie. Nie musisz ćwiczyć akurat tego, co wszyscy. Zgłębiaj swoją wiedzę na temat różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym zadbasz o dokładnie te partie ciała, na których ci zależy. Nie bój się eksperymentować ze sprzętami i najróżniejszym oferowanym przez siłownie wyposażeniem. Różnego rodzaju ciężarki, drążki i sztangi mogą okazać się dla Ciebie bardzo przydatne. Nie wahaj się też zaprosić do wspólnego treningu swoje przyjaciółki. Niech także przekonają się, że siłownia nie gryzie i jest idealnym miejscem na to, aby marzenia o pięknej, kobiecej sylwetce przekuć w rzeczywistość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here