Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry

Wiele kobiet opiera swój dobór kosmetyków na podstawie jedynie rodzaju cery – suchej, normalnej lub tłustej. To jednak nie powinno być jedyne kryterium. Jest nim także wiek. Nastolatka, trzydziestolatka i pięćdziesięciolatka o skórze normalnej będą miały inne potrzeby, pomimo iż mają ten sam rodzaj cery.

W przypadku nastolatki potrzebne są kosmetyki, które uchronią ją przed powstawaniem wyprysków. Powinny być więc to kosmetyki z kwasem acetylosalicylowym. Odkaża on skórę. Oczyszcza także wągry. Pomaga także w przypadku, gdy młoda kobieta walczy z zaczerwieniami – pomaga wzmacnia bowiem naczynka i likwiduje niepożądane przebarwienia. Dzięki temu składnikowi skóra jest nieskazitelnie gładka.

Nastolatki powinny też zwracać większą uwagę na oczyszczanie skóry, Wówczas będą mieć pewność, że nie pojawią się wypryski i inne zmiany. Peeling i regularne stosowanie żeli oczyszczających to podstawa.

A co z trzydziestolatkami? Panie w tym wieku zaczynają narzekać na pierwsze zmarszczki. Są to zmarszczki mimiczne – wokół ust i oczu. Dlatego ważne jest, aby stosować już kosmetyki do skóry o działaniu przeciwzmarszczkowym i nawilżające. Powinny w nich znajdować się witamina C, koenzym Q10, oraz kompleks witamin A+E. Innym składnikiem nawilżającym jest aloes, który także wygładza skórę. Skóra staje się także bardziej napięta, a przez to delikatne kurze łapki są mniej widoczne.

To też zaczyna być czas, w którym warto jest stosować zabiegi kosmetyczne, np. mikrodermabrazję igłową. To także zabieg, który wygładza intensywnie skórę na dłużej.

A jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry dojrzałej? Tutaj potrzebne są odpowiednie kosmetyki nie tylko o działaniu przeciwzmarszczkowym. Skóra, niezależnie od rodzaju, staje się bardziej krucha. Dlatego należy używać kosmetyków odżywczych, np.: z olejami i mikroelementami. Dobrze sprawdzi się dodatek oleju migdałowego lub cynku. Warto też zacząć stosować kosmetyki z wyższym stężeniem składników aktywnych, np.: sera. Niezależnie od wieku warto też wybierać kosmetyki wysokiej jakości.

Więcej przeczytasz na https://beautybag.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here